I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Kabaret „Truteń” wkuwa nowe numery

(03.03.2008) Henryk Urbanowski: "Po niezliczonych latach eksploatacji starego programu Góralski Kabaret „Truteń” postanowił całkowicie odświeżyć repertuar. Nowy program, tak jak poprzedni, napisała Stara Pszczoła, czyli Wanda Czubernatowa.
- Będzie nosił tytuł „Józek z młaki”, co po czesku brzmi „Joźik z baźin” i po raz pierwszy zostanie wypróbowany na żywym organizmie ludności gminy Raba Wyżna 29 marca br. – powiedział nam nowy szef kabaretu Grzegorz Bochnak . Tej światowej prapremierze „Józka z młaki” towarzyszyć będzie promocja nowej książki Wandy Czubernatowej „Góralskie jadło na co dzień i od święta” wypuszczonej przez największego na świecie wydawcę Bertelsmanna, posiadającego oddziały w 160 krajach w Polsce – „Świat książki”. – Będziemy towarzyszyć naszej Autorce – dodał Bochnak – również podczas promocji jej książki w Rabce (kwiecień), Zakopanem (10 maja „U Wnuka”) i Niedźwiedziu (25 maja).
- I na tym zakończymy naszą działalność charytatywną i zabieramy się do zarabiania pieniędzy, bo koledzy napłodzili ostatnio dzieci, które rosną i coraz głośniej wołają jeść – wtrącił poprzedni szef kabaretu Mateusz Papierz.
Gwoździem programu będzie tytułowa piosenka „Józek z młaki” napisana w gwarze górali bagiennych z okolic Trutego i opowiadająca o babożercy Józku, który po stażu erotycznym u wójtowej (zgadnijcie której) postanowił zostać prezydentem. SA w niej takie słowa:
„Józek z młaki już nie molestuje
Józek z młaki stadiony buduje
Co spipcyły nieudolne rządy
Józek z młaki ponaprawiać zdąży”
- Spodziewamy się, że przebojem może stać się również tekst ”Gdy gazda w gaz da”. Łatwy w odbiorze, składa się z dającej efekt komicznej kaskady podobnie brzmiących słów, ale jest bardzo trudny do nauczenia się na pamięć – dodaje Stanisław Sularz – chyba będziemy przez jakiś czas musieli posługiwać się ściągawkami. W nowym programie w znacznie większym stopniu niż dotychczas eksploatowany będzie komiczny talent Grzegorza Bochnaka. Paweł Czech z kamienną twarzą Bustera Keatona będzie natomiast wywoływał salwy śmiechu nowymi skrzypcami elektrycznymi, które swym wyglądem nawiązują do symbolu dolara – dwukrotnie przekreślonej litery S . A że są czarne i politurę mają taką jakąś trumienną, dobrze oddają aktualny stan amerykańskie waluty.
- A ugodzimy się na granie i śpiewanie, jak dotychczas, za bułkę – dodaje Krzysztof Gocał – Tak Polacy ze stanu Illinois nazywają zwitek dolarów grubości hot-doga lub bagietki. Z tą różnicą, że od dolarów już odejdziemy i przerzucimy się na prawdziwsze dutki."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I