I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
CZAS NA FOLKLOR w centrum Promenada
czyli wystawa fotografii
UŚMIECH FOLKLORU w Warszawie

(27.03.2009) W poniedziałek, 23 marca 2009 roku, dzięki współpracy Biura Promocji Zakopanego oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER i Spółki ECC Media, a także portalu www.magazynspa.pl, odbył się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Z. Kosiuczenko UŚMIECH FOLKLORU.
Jest to kolejna prezentacja, z cyklu CZAS NA ..., organizowana w Centrum Handlowo – Rozrywkowym Promenada w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 75c.
Obecna wystawa, z niewielkimi zmianami, stanowi powtórzenie wystawy, która na przełomie grudnia i stycznia odbyła się w Hotelu HYRNY w Zakopanem.
Wernisaż wystawy uświetnił koncert kapeli góralskiej z udziałem świetnych muzyków: Jakuba Giewonta, Andrzeja Jarząbka, Andrzeja Polaka i Pawła Trebuni.
Otwarcie wystawy zostało dodatkowo wzbogacone obecnością dziewcząt w strojach góralskich z Dorotą Gąsienicą na czele.
Ekspozycję będzie można oglądać do końca kwietnia b.r. w holu głównym Centrum Handlowo – Rozrywkowego Promenada w godz. od 10.00 do 21.00.

„Czas na Folklor” to zapisana obiektywem kronika 40. Międzynarodowego Festiwalu Ziem Górskich z roku 2008. Autor zdjęć - zafascynowany wyrazistością twarzy artystów a także barwnością i różnorodnością strojów regionalnych – wykonał serię portretów, oddających magię festiwalowych wydarzeń. Bohaterami zdjęć są członkowie zespołów z Włoch, Węgier, Turcji, Grecji, Macedonii, Czech, Słowacji, Pn Osetii i oczywiście z Polski, prezentujących w Zakopanem sztukę regionalną. Tegoroczny Festiwal (21-28 sierpnia 2009) zapowiada się równie bogato.


 

Jerzy Kosiuczenko  urodził się w Grodnie. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. W trakcie studiów realizował swoje artystyczne upodobania w ogniskach plastycznych pod okiem artysty malarza Tadeusza Bołoza i prof. Barbary Joncher. Fotografią zaczął się poważniej interesować od czasu pracy naukowej nad ELEKTROFOTOGRAFIĄ. Od wielu lat z zamiłowaniem fotografuje mieszkańców Ziem Górskich oraz muzyków folkowych i etnicznych. W jego zbiorach znajdują się fotografie z podróży po Podhalu, Tyrolu, Sycylii i Portugalii, a także fotografie muzyków wykonane w czasie konkursów Festiwali Nowa Tradycja w Warszawie i Festiwali Ziem Górskich w Zakopanem. W swojej działalności fotograficznej autor wystawy zajmuje się również sakralnymi rzeźbami Madonn pochodzącymi z różnych epok i krajów Europy. W jego zbiorach znajduje się bogata dokumentacja z licznych europejskich podróży. Jerzy Kosiuczenko fotografuje tradycyjną lustrzanką analogową. Jest on autorem kilkunastu wystaw w Warszawie, Zakopanem, Kościelisku i w Tyrolu.
Jerzy Kosiuczenko współpracuje także z naszym serwisem informacyjnym WATRA.  Publikuje tu swoje interesujące foto-relacje dokumentujące życie górali na Podhalu, a także przesyła "góralskie newsy" z Warszawy, śledząc ich udział w życiu kulturalnym stolicy. 

Zobacz relację z zakopiańskiej wystawy  - XL Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich - Zakopane 2008 w obiektywie Jerzego Z. Kosiuczenko - "UŚMIECH FOLKLORU", którą w styczniu można było oglądać w zakopiańskim hotelu "Hyrny" (więcej...)

 

 

 Zapraszamy także do obejrzenia internetowej galerii fotografii Jerzego Z. Kosiuczenki, które prezentują górali z całego świata uczestniczących w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich 2008:  UŚMIECH ŚWIATA FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH W OBIEKTYWIE JERZEGO KOSIUCZENKO

 

 

 


 

Foto-relacja (zdjęcia Irena Zielińska i Jerzy Z. Kosiuczenko):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I