I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Wernisaż wystawy fotografii „Czas na Folklor”
w centrum Promenada

(14.03.2009) W poniedziałek, 23 marca, o godzinie 17.00 Biuro Promocji Zakopanego oraz zarząd warszawskiego centrum Promenada przy Ostrobramskiej zapraszają na zakopiańskie oscypki i koncert na żywo kapeli góralskiej. Okazją będzie wernisaż wystawy fotografii Jerzego Kosiuczenki „Czas na Folklor”.
„Czas na Folklor” to zapisana obiektywem kronika 40. Międzynarodowego Festiwalu Ziem Górskich z roku 2008. Autor zdjęć - zafascynowany wyrazistością twarzy artystów a także barwnością i różnorodnością strojów regionalnych – wykonał serię portretów, oddających magię festiwalowych wydarzeń. Bohaterami zdjęć są członkowie zespołów z Włoch, Węgier, Turcji, Grecji, Macedonii, Czech, Słowacji, Pn Osetii i oczywiście z Polski, prezentujących w Zakopanem sztukę regionalną. Tegoroczny Festiwal (21-28 sierpnia 2009) zapowiada się równie bogato.
„Ulubionym tematem moich zdjęć byli i są ludzie – mówi autor – w szczególności ich twarze, na których maluje się radość z grania i śpiewania. Interesuje mnie portret swobodny, pozwalający zachować obraz ważnej i wyjątkowej, lecz przemijającej chwili”. Jerzy Kosiuczenko, ma w swym dorobku wiele wystaw, m.in. w Warszawie, Zakopanem, Kościelisku, w Tyrolu. Fotografuje tradycyjną lustrzanka analogową
Wystawa powstała dzięki współpracy z Biurem Promocji Zakopanego i ze stałymi partnerami - Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników „Globtroter” i spółka ECC Media, wydawcą m.in. luksusowego kwartalnika Promenada Sukcesu i portalu www.magazynspa.pl. Jest kolejną prezentacją z cyklu „Czas na …”, organizowaną w Centrum Handlowo - Rozrywkowym Promenada przy ul. Ostrobramskiej 75c w Warszawie.
Ekspozycję można oglądać od 23. marca do końca kwietnia 2009, w holu głównym centrum Promenada.
 

Zobacz relację z zakopiańskiej wystawy  - XL Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich - Zakopane 2008 w obiektywie Jerzego Z. Kosiuczenko - "UŚMIECH FOLKLORU", którą w styczniu można było oglądać w zakopiańskim hotelu "Hyrny" (więcej...)
 

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I