I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Trzecia rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II w Witowie

(05.04.2008) Ks. Krzysztof Pilarz: "W tym roku uroczystości rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II rozpoczęła Parafialna Orkiestra Dęta przed kościołem, marszami, które są naszą radością z tego, że możemy wspominać Wielkiego Człowieka, naszego rodaka, który jest dla nas wzorem, jak naśladować Jezusa.
Msza św. o rychłą beatyfikacje i kanonizacje rozpoczęła się o godz. 18.00. Oprawę liturgiczną i wieczornice na cmentarzu przygotowali wspólnie: zespół szkolny "Mali Witowianie" pod przewodnictwem p. Danuty Gacek, schola parafialna i LSO. Tutaj trzeba pogratulować dobrej wzajemnej współpracy czyli naszego lokalnego Kościoła w Witowie.
Na uroczystości przybyli: przedstawiciele Zespołu Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa im. Ks. Leona Musielaka w Witowie na czele z pocztem sztandarowym. Dalej, Związek Podhalan i OSP w Witowie z pocztami sztandarowymi i prezesami: p. Krystyną Długopolską ZP i p. Janem Piczurą OSP. Strażacy służyli swoim samochodem i urządzeniami do oświetlenia a Podhalanie przynieśli pochodnie.
Mszę św. koncelebrowali: ks. Krzysztof Pilarz i wygłosił kazanie: "Krocząc papieskimi szlakami, a mamy je również w naszej parafii, możemy mieć pewność, że nie zawiedziemy się na wspaniałym przewodniku. Jego słowa w encyklikach, listach i adhortacjach są świadectwem autentycznej, żywej wiary" - oraz ks. Paweł Winiewski.
Po Mszy św. odbyła się procesja na cmentarz pod obelisk Jana Pała II z koronką do Miłosierdzia Bożego.
Prezeska Związku Podhalan i prezes OSP w Witowie z akompaniamentem Orkiestry Dętej, na początek rozpalili watrę, która towarzyszyła nam jako światłość Ducha Św. do którego wołał przed laty Ojciec św. w Warszawie: "niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi !", by następnie złożyć wiązanki kwiatów, wieńców i lampionów przez wspomniane organizacje i prywatne osoby na postumencie przed tablicą z wizerunkiem Jana Pawła II.
Duża frekwencja parafian wszystkich stanów z lampionami i pochodniami choć przy deszczowej pogodzie w skupieniu i modlitwie rozważali i wsłuchiwali się w wieczornicę medytacji, recytacji wierszy i śpiewów góralskich naszych dzieci i młodzieży. Oczywiście nie zabrakło "Barki", granej i śpiewanej wspólnie z orkiestrą.
Wspólne modlitwy wieczorne z błogosławieństwem końcowym i jeszcze marszem naszej orkiestry zakończyły nasze uroczystości, których przedłużeniem były dzwony o godz. 21.30 w momencie śmierci Papieża.
Wszystkim za udział, a przede wszystkim za przygotowanie oprawy liturgicznej i wieczornicy składam: Bóg zapłać !
"

Foto-relacja (zdjęcia Adam Zawadzki):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I