I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Wspaniałe miejsce dla narciarzy biegowych

(23.02.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "Jest dobra wiadomość dla miłośników narciarstwa biegowego - i to nie tylko tych kibicujących Justynie Kowalczyk, ale również dla wszystkich, którzy chcą uprawiać tę dyscyplinę sportu! W sobotę Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie otwarła trasę biegową w rejonie doliny Chochołowskiej. Narciarze do wyboru mają dwa warianty - krótszą i łatwiejszą pętlę o długości 3 km przebiegającą przez Siwą Polanę oraz dłuższą (7 km) prowadzącą ze skraju Siwej Polany na Polanę Biały Potok. Początek obu tras znajduje się przy parkingu u wlotu do dol. Chochołowskiej. Trasy są bardzo dobrze przygotowane, oznakowane, a co najważniejsze ciekawe i piękne widokowo. Przygotowano tor do jazdy stylem klasycznym, ale jest miejsce również dla biegających "łyżwą".
W sobotę trasa była jeszcze pusta, pojawiali się jedynie pojedynczy biegacze, ale już w niedzielę piękna słoneczna pogoda przyciągnęła większą liczbę amatorów tej dyscypliny. Wspólnota planuje w przyszłości rozbudowę tras w tym rejonie. Może powstać tu prawdziwy raj  dla narciarzy biegowych, bo miejsce jest rzeczywiście wspaniałe. Inicjatywa ta przyczyni się z pewnością do popularyzacji tego ciekawego sportu i jest godna pochwały! Skorzystają z niej zarówno mieszkańcy przyległych gmin, jak i turyści. Miejmy więc nadzieję, że jak najwięcej osób weźmie przykład z naszej
złotej medalistki Mistrzostw Świata Justyny Kowalczyk i ruszy z nartami trasę.
Narciarze biegowi mogą być wreszcie zadowoleni, gdyż do tej pory ciężko było w tym rejonie znaleźć dogodne miejsce do uprawiania tej dyscypliny. Zarówno biegacze jak i organizatorzy narzekają jednak na skutery śnieżne, które nie tylko niszczą przygotowane ratrakiem trasy, ale także zagrażają bezpieczeństwu narciarzy.  Trasa biegowa nie może być jednocześnie trasą dla skuterów i ich użytkownicy powinni to respektować i korzystać z innych terenów. Pozostaje nam więc liczyć na zdrowy rozsądek i ostrożność wszystkich, którzy w tym rejonie spędzają swój wolny czas - zarówno na skuterach, nartach, czy też pieszo.
Korzystajmy więc z ładnej pogody, śniegu i świeżego górskiego powietrza, a odrobina wysiłku niech wyjdzie nam na zdrowie. Zapraszamy wszystkich na biegówki! Do zobaczenia na trasie w dolinie Chochołowskiej!"

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I