I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
„Trawers" budzi Śpiącego Rycerza

(06.05.2007) Piotr Kyc: "Kolejne atrakcje VII Wielkiej Majówki Tatrzańskiej przygotowano w piątek. Zakończono Homernickie Śpasy, były pokazy ratownictwa w wykonaniu Powiatowej Straży Pożarnej a zakopiański Klub Literacki Trawers budził Śpiącego Rycerza. Zrywano ze snu ową postać poezją autorstwa członków klubu, legendą odczytaną w dwóch językach i arabską pieśnią.
Widownia się niecierpliwiła i miała, jak to zwykle bywa swoje, alternatywne pomysły na przebudzenie mitycznej postaci.
Klub Literacki z pomysłów widowni nie skorzystał, czym naród uratował.. Pewnie, dlatego przebudzony na chwilę trochę „dzikszym" wielokulturowym tańcem Rycerz rozejrzał się dokoła, wygłosił coś w rodzaju manifestu internacjonalistycznego (czyli: kochajmy się i szanujmy swoje dziedzictwo), po czym z braku atrakcji poszedł spać na kolejne wieki… a może tylko do następnej VIII Wielkiej Majówki Tatrzańskiej?
Dla nas dobrze, aby rycerze w Giewont zaklęci spokojnie w nim spali, bo - jak głosi legenda - kiedy wstaną, to tylko na jakie nieszczęście narodowe. Tym lepiej, że kolejną atrakcję – Pokaz Mody Góralskiej - zaplanowano po „scenach z budzenia rycerza". Czego rycerskie oczy nie widzą, tego sercu rycerskiemu nie żal…
Występ Trawersu był kapitalny, wiersze ciekawe, pomysły oryginalne a wszystko bardzo spontaniczne. Słowem – dobra zabawa".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I