I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
TURNIEJ SZKÓŁ GMINY ZAKOPANE

(09.10.2006) Piotr Kyc: "Obwód Tatrzański Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zakopane we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratowniczym zorganizowały Turniej Szkół Podstawowych Gminy Zakopane. Turniej był okazją do zdrowej rywalizacji i pewną propozycją dla dzieci, które powinny aktywnie spędzać wolny czas. Była to również okazja do zaprezentowania się skautów działających na terenie naszego miasta. W gruncie rzeczy na Dolnej Równi Krupowej zorganizowano kapitalną zabawę dla uczniów zakopiańskich szkół. Starsi brali udział w kilkunastu konkurencjach, m.in. bieg na orientację, przeciąganie liny, piłowanie drzewa, przechodzenie po linie, układanie słów, szukanie obiektów na mapie„guziki", czy „poligon"). Był także krótki kurs udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez ratowników TOPR-u. Nabyta umiejętność była natychmiast sprawdzana, a jej wykonanie wliczane do punktacji ogólnej. Dzieci młodsze pod okiem drużynowych zakopiańskich gromad zuchowych bawiły się i malowały. Na zakończenie naczelnik Wydziału Oświaty w Zakopanem Władysława Skupień zapaliła prawdziwą harcerska watrę (od jednej zapałki...) i przystąpiono do wręczania nagród. Były nagrody rzeczowe i pieniężne dla szkoły.

I miejsce – SP Nr 7 ( Cyrhla)
II Miejsce – Sp Nr 5 (Chramcówki)
III miejsce – Sp nr 4 (Olcza)
IV miejsce – SP Nr 9 ( Harenda)
V miejsce - SP Nr 1 (Wilcznik)

W zaproszeniu na sobotnia imprezę organizatorzy gwarantowali dobra zabawę i się nie mylili. Zagwarantowana była również piękna, słoneczna pogoda. To chyba jedna z ostatnich słonecznych sobót tej jesieni... szkoda.

Piotr Piton HO: "Dnia 7 października na Dolnej Równi Krupowej odbył się turniej szkół gminy Zakopane. Akcja została zorganizowana przez Obwód Tatrzański Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Zakopane, Tatrzańskim Parkiem Narodowym, Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratowniczm oraz radiem Rmf Fm.
Głównym celem organizacji turnieju było promowanie pożytecznego spędzenia przez dzieci wolnego czasu, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, zdrowej rywalizacji, a także prezentacja wśród mieszkańców naszego miasta skautowego stylu życia. Wszystkie te cele zawarte były w odpowiednio opracowanych i przeprowadzonych konkurencjach. Od startu „akcji równia” do jej zakończenia zostało przeprowadzonych 15 konkurencji, które sprawdzały reprezentantów szkół pod względem siły mięsni, wiedzy ogólnej i znajomość harcerskiego (survivalowego) życia. Reprezentacje szkół składały się z uczniów klas od 1 do 6. Na samym początku zostali oni podzieleni na dwie grupy- młodszą i starszą. Pierwsza grupa, czyli klasy od 1 do 3 pod opieką zakopiańskich zuchmistrzyń brały udział w konkursach plastycznych oraz grach i zabawach odpowiednich do wieku naszych najmłodszych uczestników, natomiast druga grupa dzielnie walczyła o miano tej najlepszej. Każdy z reprezentantów po wygranej konkurencji otrzymywał różnego rodzaju nagrody ufundowane przez sponsorów. Dzieci miały też okazje dowiedzieć się, co nie, co o pierwszej pomocy (szkolenie TOPRu), otaczającej nas przyrodzie (TPN) jak i wykazać się poznaną wiedzą podczas konkurencji.
Zakończeniem i podsumowaniem całej akcji było ognisko z harcerskimi piosenkami, zabawami i okrzykami. Wyłoniona została także najlepsza ze startujących szkół, a była nią Szkoła Podstawowa nr 7 (drugie miejsce SP. 5 z różnicą 0,5 pkt.). Wszystkie ze startujących szkół, oprócz nagród indywidualnych dla startujących zawodników otrzymała bony pieniężne do wykorzystania po konsultacji z Urzędem Miasta.
Wdzięczni jesteśmy gronom pedagogicznym oraz sponsorom za poparcie akcji i współprace. Dziękujemy także za dobrą zabawe wszystkim uczestnikom. Życze sobie i wam, abyśmy za rok znowu się spotkali".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I