I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Stowarzyszenie Absolwentów...

(10.09.2005) Anna Karpiel: "I Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera. Stowarzyszenie powstało dzięki pomysłowi i zaangażowaniu grona osób pod przewodnictwem Piotra Kyca. 4 sierpnia dokonano rejestracji w Sądzie, teraz przyszła pora na wybór władz.
Sens i cel powołania stowarzyszenia przybliżył Jerzy Bielawa opowiadając o bogatej tradycji zjazdów koleżeńskich. Pierwszy z nich odbył się w 1937 roku z okazji 25–lecia istnienia szkoły, kiedy to przyjęto na jej patrona Oswalda Balzera. Kolejne zjazdy odbyły się w 1962 i 1992 roku. Teraz absolwenci chcą się spotykać częściej, wspierać aktualną działalność szkoły i kultywować jej bogata tradycję sięgającą 1912 roku.
Powstanie zakopiańskiego gimnazjum popierał sam Henryk Sienkiewicz. „Liliana”, bo taka nazwa towarzyszy szkole od 1917 roku, zawsze miała ogromne znaczenie dla naszego regionu, a jej wychowankowie brali czynny udział w życiu publicznym Zakopanego, Podhala, a nawet całej Polski. Aby było tak nadal powołane właśnie do życia stowarzyszenie pragnie przypominać młodemu pokoleniu o historii szkoły i dbać o jej obecną rangę.
Wybrany zarząd w składzie: Małgorzata Gładoch – Prezes, Jacek Dyka – Wiceprezes, Piotr Kyc – Sekretarz, Anna Jasiorkowska – Skarbnik oraz członkowie - Maciej Rzankowski, Marek Dyka, Małgorzata Wonuczka-Wnuk przedstawił swoje zadania. Stowarzyszenie chce być widoczne w Zakopanem. Powstaje już baza absolwentów, planowane są różne spotkania, bale i jubileusze, które mają zintegrować wychowanków i sympatyków liceum. Kontakt z nimi ułatwić ma strona internetowa www.absolwencilo-zakopane.pl, która zacznie działać już za kilka dni. Będzie można znaleźć na niej informacje o stowarzyszeniu, jego statut oraz deklarację członkowską. Władze stowarzyszenia już myślą o organizacji obchodów stulecia szkoły w 2012 roku i o cyklu poprzedzających je imprez. Tymczasem najbliższa uroczystość odbędzie się w sobotę, kiedy to 50-lecie matury obchodzić będzie rocznik 1955".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I