I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Mecenat Państwa Mecenasów...

(08.03.2006) Piotr Kyc: "Kancelarie Adwokackie Małgorzaty Górbiel i Andrzeja Wróbla po raz kolejny udostępniły swoją skromną Galerię Kancelarię na organizacje wystawy.
Tym razem była... fotografia artystyczna. Autorem prac jest zakopiańczyk, student IV roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Jędrzej Dobrowolski, który tak charakteryzuje swoją twórczość: „Moje prace to krótkie opowiadania o nas samych, którzy często zawiedzeni, onieśmieleni stajemy sam na sam z wytworem ludzkiej pracy... miejskimi murami, stalowymi konstrukcjami o i przedmiotami codziennego użytku. Trochę wierzymy, że nie mogą być one całkiem martwe bo przecież w nich drzemie ludzka myśl i ogrom fizycznego wysiłku. Są jednak takie miejsca i takie chwile, że stojąc samotnie czujemy się jak ostatni naturalny element." Wystawę tradycyjne otwarła pani Urszula Kenar mająca patronat na Galerią Kancelarią.
Jędrzej Dobrowolski jest artystą, który się kształtuje i nie ukrywa, że szuka swojej drogi tak w sensie ideowym jak technicznym, co można zauważyć po wystawionych pracach. Sugerują to również tytuły cyklów tematycznych fotografii: „Autoportret 2003", „ Każdy kiedyś zniknie", czy „Wewnętrzne rozterki". Uwagę zwracają fotografie z niewielkiego cyklu zatytułowanego „100 km od Wenecji". Fotografie te uderzają przejrzystością kompozycji, prostotą i użytymi środkami wyrazu do których należy zaliczyć czarno białe odbitki (autor z zasady pracuje na czarno – białym materiale negatywowym). To dążenie do wykonywania cykli fotografii a nie pojedynczych zdjęć wskazuje na to, że Jędrzej Dobrowolski stara się odbiorcy coś przekazać, opowiedzieć jakąś fabułę a nie zaskakiwać efektami technicznymi, czy oryginalnymi pomysłami, często odległymi od sztuki fotografii.
Fotografia to trudna sztuka i fascynująca przygoda. Codziennie w Internecie i prasie oglądamy wiele nowych fotografii. Niektórych nie zauważamy mimo tego, że piękne , poprawnie wykonane czy przedstawiają jakiś ważny problem. Czasami natrafiamy jednak na zdjęcia , które zapadają w nas głęboko. Pamiętamy je latami tak, jak najlepsze książki naszego życia. Takich zdjęć życzymy panu Jędrzejowi Dobrowolskiemu. Natomiast Państwu Mecenasom - Małgorzacie Górbiel i Andrzejowi Wróblowi dziękujemy za zorganizowanie kolejnej interesującej wystawy.

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I