I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
"Mistrzowie regionów..."

(28.08.2005) Dominika Behounek: "Górale mistrzami polski!!! 20 sierpnia w Radomiu odbył się finał Mistrzów Regionów. Imprezy rekreacyjno sportowej, której eliminacje mieliśmy okazję oglądać w Zakopanem. Przypomnijmy pokrótce drogę do finału naszego zespołu. Najpierw spotkanie z Tarnowem na Równi Krupowej - 18 czerwca tego roku zakończone remisem. Nestępnie rewanż w Tarnowie i zwycięstwo Górali.Zawody półfinałowe w Zamościu zakończyły się zwycięstwem Ostrołęki, ale nasza reprezentacja uzyskawszy najlepszy wynik z potyczek półfinałowych wywalczyła prawo do udziału w spotkaniu barażowym w Zgierzu. Tam zmierzyła się z reprezentacjami Radomia i Zgierza i zwyciężając wywalczyła prawo do udziału w finale. Droga do finału okazała się długa, ale trud popłacił i doświadczenie zaowocowało. Radom -20 sierpnia, plaża nad Zalewem Borki tam rozegrała się ostatnia runda Turnieju Mistrzowie Regionów. Do rywalizacji stanęły drużyny: Pomorze- Koszalin, Kurpie- Ostrołęka oraz Górale- Zakopane. Reprezentacja Koszalina już dwukrotnie stawała na najwyższym
podium. Drużyna z Ostrołęki była faworytem imprezy. A Górale? No coż... wszędzie znani jesteśmy z ogromnej woli walki. Radomscy kibice trzymali kciuki za Górali! Wspomagani zresztą przez kibiców ze Zgierza, z którymi się zaprzyjaźniliśmy.
Pierwsze trzy konkurencje: Koszykarska Karuzela, Nosiwoda i Latające rowery przyniosły trzy bezsprzeczne zwycięstwa Góralom i wydawałoby się, że mogą przesądzać o końcowym rezultacie. Ale w sporcie nie ma pewników. Następne cztery: Wykup, Wyścig Zorbów, Rower na Cztery i Hasło- poszły naszym słabiej i okazało się, że doszło do kuriozalnej sytuacji w historii tych Turniejów. Oto wszystkie trzy drużyny uzyskały tę samą liczbę punktów! Nomem omen - oczko- 21! Tego nie mógł lepiej wyreżyserować nawet Roman Polański. A więc zawody rozpoczynają się od początku. Kilkutysięczna widownia szaleje, emocje sięgają zenitu. Sędzia Główny Bartek Brzeskot (Kabaret Rafała Kmity)zdecydował, że rozegrana zostanie dogrywka, a konkurencja nosi nazwę Mega-Cyrkle. Zawodnik ma się poruszać na szczudłach sterowanych linami przez czwórkę z ekipy. W tym byliśmy bezkonkurencyjni!!! Kiedy Iza Kusznieruk dotarła do mety nasi rywale zrobili zaledwie parę kroków. Po pełnym emocji finale Sędzia Główny oznajmił, iż Mistrzami Polski na rok 2005 zostaje drużyna Górali z Zakopanego. Nasz region reprezentowała drużyna w składzie: kapitan; Krzysztof Wiśniowski, Leszek Behounek, Ireneusz Kubin, Izabela Kusznieruk, Dorota Leśnicka i Elżbieta Konopka.
Górale otrzymali czek na kwotę 20 tysięcy złotych, za którą zostanie zakupiony sprzęt komputerowy dla wskazanych placówek oświatowych na terenie miasta.
Nam nie pozostaje nic innego jak złożyć zwycięskiej drużynie najszczersze gratulacje i życzyć podobnych sukcesów w przyszłym roku. Dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych wrażeń".

Foto-relacja (zdjęcia Dominika Behounek):

(16.08.2005) Dominika Behounek: "Niebieski klocek na wagę finału! Emocjonujący baraż w Zgierzu. W sobotę w Zgierzu odbył się baraż o wejście do finału turnieju "Mistrzowie Regionów". Do rywalizacji o jedno wolne miejsce w finale przystąpiły reprezentacje: Górali, Mazowsza i Ziemi Łódzkiej. Od początku wszystkie drużyny szły ramię w ramię, prezentując wysoką formę. O wygranej decydowały ułamki sekund i szczęście. Szczęście sprzyja lepszym, ale walczyć trzeba było do końca. Ostatnią i decydującą konkurencją okazała się "Wieża". Należało zbudować jak najwyższą, a dodatkową premię otrzymywała ta drużyna, która odnalazła niebieski klocek. Szczęśliwym znalazcą okazał się Irek Kubin i nasz zespół zwyciężył!!! Teraz staniemy do rywalizacji z zespołami Koszalina i Ostrołęki. Jedziemy do Radomia 20 sierpnia. Trzymajcie za nas kciuki!!!".

Foto-relacja (zdjęcia Dominika Behounek):

(08.08.2005) W Zamościu rozegrano półfinały Mistrzostw Regionów, w których wystartowała zakopiańska drużyna. Górale rywalizowali z ekipą gospodarzy oraz z reprezentacją Ostrołęki, z którą po dramatycznym pojedynku przegrali tylko trzema punktami. Drugie miejsce nie oznacza jednak przekreślenia szans na finał. Dzięki zdobyciu wystarczającej liczby punktów, Zakopiańczycy w sobotę 13 sierpnia wystąpią w barażach w Zgierzu pod Łodzią. Dodajmy, że kibiców spod Tatr wspierała drużyna z Tarnowa, która miesiąc temu przegrała rywalizację na etapie regionalnym. Życzymy naszym zawodnikom szczęścia i finału!

(27.06.2005) Górale górą! Do pół finału „Mistrzostw Regionów” przechodzą Zakopiańczycy. Wydawało się, że są w nienajlepszej sytuacji – po remisie pod Tatrami walczyli przecież nie na swoim terenie – w Tarnowie. A jednak…. W ostatecznej rozgrywce reprezentanci Zakopanego zwyciężyli 10 do 15. O wyniku zdecydowała ostatnia konkurencja „rzut grochem”. Półfinał odbędzie się 6 sierpnia w Zamościu. Przypomnijmy nasza drużyn składa się z następujących osób: Dorota Leśnicka, Izabela Kusznieruk, Krzysztof Wiśniowski (kapitan), Leszek Behounek i Ireneusz Kubin, natomiast, jako rezerwowi występują: Elżbieta Konopka i Bartosz Korzeniowski. Gratulujemy i liczymy oczywiście na finał…

(19.06.2005) Remis! Reprezentacje Zakopanego i Tarnowa uzyskały po 13 punktów. A rzecz dotyczy oczywiście rywalizacji w ramach turnieju "Mistrzowie regionów". Niezwykłą imprezę zorganizowano na Równi Krupowej. Było przede wszystkim dużo zabawy ale nie zabrakło też walki. Reprezentantom miast podczas zmagań konkursowych towarzyszył znakomity doping. W Zakopanem byli m.in. kibice Tarnowa. "Górali" reprezentowali: Krzysztof Wiśniowski, Leszek Behounek, Bartek Korzeniowski, Elżbieta Konopka, Izabela Kusznieruk. "Galicję": Jerzy Woliński, Krzysztof Janas, Paweł Cudek, Aneta Pyrek, Joanna Bednarska. Rywalizacje toczono w różnych "dziwnych" konkurencjach - Kamikadze, Nosiwoda, Wykup, Mistrz pamięci, Formuła itp. Później na Równi Krupowej rozpoczęła się część estradowa imprezy. Wystąpiła Patrycja Markowska i grupa Prefekt. Był pokaz sztucznych ogni. Czy rywalizacja Zakopanego z Tarnowem zakończy się remisem? Przekonamy się już 25 czerwca. W tym dniu druga część imprezy u naszych konkurentów.

(21.06.2005) W sobotę druga tura eliminacji w ramach Mistrzostwa Regionów. Rywalizują Górale i Galicja, czyli Zakopane i Tarnów. Przypomnijmy, jak było w Zakopanem. Zdzichu Chmiel rozmawia ze współorganizatorka imprezy Izą Klementowską oraz kapitanami drużyn:

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel, Wojciech Szatkowski, Zdzichu Chmiel, Maciej Stasiński):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I