I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Uroczysta sesja...

(02.06.2006) Anna Karpiel: "Odbywające się już po raz czwarty Dni Zakopanego to pamiątką po wizycie Jana Pawła II w Zakopanem. Jest to rok rocznie bardzo ważne święto dla miasta. Cykl imprez i wydarzeń kulturalnych jest okazją, aby pokazać to, co w Zakopanem jest najciekawsze i najbardziej wartościowe. Rodzą się nowe inicjatywy, takie jak Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej. Natomiast do stałych punktów programu należy Uroczysta Sesja Rady Miasta w Miejskiej Galerii Sztuki.
W tym roku była ona poświęcona Jubileuszowi Stulecia Zakopiańskich Wodociągów organizowanemu przez Spółkę SEWIK. Z tej właśnie okazji na sesję został zaproszony poczet z niedawno poświęconym sztandarem Zakopiańskich Wodociągów, a dr Jerzy Roszkowski z Muzeum Tatrzańskiego wygłosił wykład "Stulecie zakopiańskich wodociągów. Rola Władysława hr. Zamoyskiego i innych".
Podczas sesji zostały także wręczone Nagrody Burmistrza osobom, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji miasta. W tym roku kapituła pod przewodnictwem Michała Gąsienicy Szostaka przyznała statuetkę i nagrodę pieniężną Andrzejowi Dziukowi -dyrektorowi i założycielowi Teatru im. S. I. Witkiewicza, doktor Annie Węglarz – inicjatorce powołania Podhalańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum Chrystusa Miłosiernego w Zakopanem oraz Waldemarowi Sobańskiemu - współwłaścicielowi i prezesowi spółki Dorado, twórcy stacji narciarskiej Szymoszkowa, miejsca, które jest dzisiaj jedną z wizytówek Zakopanego.
Burmistrz Piotr Bąk wręczył także przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Po raz pierwszy takie odznaczenie otrzymał Zakopiańczyk – znany artysta plastyk Arkadiusz Waloch.
Sesję zakończyły wystąpienia gości – Posła Edwarda Siarki oraz Primatora Wysokich Tatr Jana Mokoša. Odbył się też koncert w wykonaniu Podhalańskiego Kwartetu Smyczkowego".

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I