I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
W zakopiańskim szpitalu...

(30.12.2006) Małgorzata Wonuczka-Wnuk: "Zakopiański Szpital im dr.T.Chałubińskiego pożegnał odchodzącego za emeryturę ordynatora Oddziału Kardiologii doktora Marka Zalewskiego. Pracujący w służbie zdrowia od 47 lat twórca zakopiańskiej kardiologii i ordynator od kwietnia 1973 roku, znakomity lekarz, autor wielu artykułów naukowych, członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i złotą odznaką „Za zasługi dla miasta Zakopanego” oddał swe serce by ratować serca wielu… górali, zakopiańczyków, turystów.
Podczas pożegnania doktor Szpot podkreślił, że odchodzący na zasłużony odpoczynek doktor Marek Zalewski jest niedoścignionym w swej dziedzinie dydaktykiem, nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń lekarzy-kardiologów. Sam ordynator zaznaczył, że oddział kardiologii w Zakopanem to nie tylko znakomici lekarze i pielęgniarki, ale doskonały i zgrany ZESPÓŁ, który udało się stworzyć i który powinien nadal służyć pacjentom.
Dyrektor Szpitala Regina Tokarz podziękowała ordynatorowi za jego pracę, a w imieniu Oddziału Kardiologii wyrazy podziękowania złożyła pracująca od 1973 roku z doktorem pielęgniarka oddziałowa Zofia Pawełczyk". Tekst wystąpienia publikujemy poniżej:

"Szanowny Panie Ordynatorze
W imieniu wszystkich pracowników naszego oddziału proszę o przyjęcie gorących i szczerych podziękowań za wieloletnią, pełną poświęcenia pracę na rzecz tych, którzy potrzebowali Pańskiej pomocy oraz za ukształtowanie nas jako ludzi gotowych zawsze służyć innym.
Podczas długich lat współpracy był Pan dla nas, Drogi Ordynatorze, niedoścignionym wzorem mądrego i odpowiedzialnego przełożonego, który przez szacunek dla podwładnych, bogatą wiedzę medyczną i umiejętność postępowania z człowiekiem –
zbudował swój autorytet. Pańska postawa szefa wymagającego nie tylko od nas , ale też od samego siebie, zawsze budziła w nas wielki szacunek dla Pana i pomagała nam przezwyciężyć problemy, jakie przyniosła zmieniająca się rzeczywistość.
Tworzenia nowoczesnego oddziału kardiologicznego w Zakopanem nie sposób sobie wyobrazić bez Pańskiego udziału i zaangażowania, biorąc pod uwagę ograniczone możliwości, które od dziesiątków lat są bolączką polskiej służby zdrowia.
Wielce szanowny Panie Ordynatorze. Dziękujemy Panu za wspaniałą umiejętność kierowania tak licznym zespołem, za dobre rady i fachową pomoc, za serce i poświęcenie jakie okazywał Pan zarówno chorym jak i pracownikom, za kształtowanie w nas właściwych postaw wobec potrzebujących i słabych. Dzisiejsze pożegnanie budzi w nas uczucie głębokiej wdzięczności za dobroć, cierpliwość, życzliwość i uśmiech, który skracał dystans między nami.
Przekazując dzisiaj te słowa życzymy Panu wielu długich lat w zdrowiu , pogodzie ducha i w dalszej przyjaźni z nami, którzy choć będą z dala, ale myślami zawsze będą blisko z Panem.
Drogi Panie Ordynatorze!
Szczerze życzymy wszelkiej pomyślności, zadowolenia z życia i satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku wobec bliźnich. Niech dalsze lata będą czasem zasłużonego, ale aktywnego odpoczynku. Pragniemy, by towarzyszyła Panu pewność, że zawsze jest radość, która odradza , odwaga, która zmienia świat i wiara, która umacnia.
Panie Ordynatorze! Podobno nie ma ludzi niezastąpionych, ale nam nikt Pana nie zastąpi.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz poprzez to kim jest.” (J.P. II)"

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I