I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Oxford Millenium Orchestra
- orkiestra słynnego Uniwersytetu Oxford po raz pierwszy w Polsce

(15.07.2009) 11 lipca w Zakopanem w Kościele św. Krzyża odbył się koncert Oxford Millenium Orchestra pod dyrekcją Charliego Wilsona. W programie znalazły się kompozycje Ludwiga van Beethovena oraz Felixa Mendelssohna.
The Oxford Millennium Orchestra jest jedną z kilku orkiestr symfonicznych działających na słynnym angielskim Uniwersytecie Oxford. Siedzibą orkiestry jest Trinity College, jeden z 38 kolegiów tego wielkiego i słynnego Uniwersytetu. Orkiestra została założona w 1999 roku i swój jubileusz 10-lecia działalności postanowiła obchodzić podczas koncertów w Polsce - w Rabce, Zakopanem i Krakowie.
Zespół szybko osiągnął bardzo wysoki poziom wykonawczy i po początkowych koncertach dla Uniwersytetu poszerzył obszar swojej działalności. The Oxford Millenium Orchestra odbyła już kilka wielkich podróży koncertowych - odwiedziła Czechy, Francję, Szwajcarię i Słowenię. Ma w swoim repertuarze największe dzieła symfoniczne, koncertowe i wokalno-instrumentalne takich kompozytorów, jak Mozart, Beethoven, Weber, Bruckner, Grieg, Rachmaninow, Szostakowicz, Vaughan-Williams, Elgar, Mendelssohn, Smetana, Dvorak.

Foto-relacja (zdjęcia Paweł Stanuch):

Foto-relacja (zdjęcia Marcin Semberecki):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I