I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Koncert w Ampstrongu...

(06.07.2009) W zakopiańskim klubie Ampstrong 10 lipca o godz. 19.00 wystąpią zespoły WNĘTRZA (Kraków, fusion) oraz TRANSFUZJON (Kraków, hard folk).

WNĘTRZA
Wnętrza to kwartet z Krakowa, mimo iż żaden z członków zespołu nie pochodzi z tego miasta. Założeniem od początku była muzyka cicha, instrumentalna i psychodeliczna, momentami zahaczająca o jazz. Inspiracją były i są takie kapele jak: Tortoise, Do Make Say Think, Can, Mordy, Ewa Braun, Kristen czy generalnie nurt yassowy. W "praniu" jednak okazało się, że powstaje muzyka wcale nie tak cicha i spokojna jak zamierzano; nagle zrobiło się głośniej, bardziej przesterowo, chwilami wręcz noisowo - i taki też jest debiutancki materiał "Treble", który zespół zarejestrował w lipcu 2008 w krakowskim studiu Dźwięk To Sztuka. W marcu 2009 do zespołu dołączył saksofonista Jędrzej Łagodziński (Ewa Kawka Quartet, Panopticum Trio), który to fakt przesunął muzykę Wnętrz w stronę bardziej stonowanych, jazzowych przestrzeni. Wnętrza dzieliły różne sceny z różnymi zespołami, m.in. amerykańskimi Constants czy warszawskimi Tides From Nebula.
www.myspace.com/wnetrza
www.wnetrza.org.pl


TRANSFUZJON
Zespół TRANSFUZJON został założony w 2001 roku w Tarnowskich Górach. Ma za sobą wiele koncertów i występów na licznych festiwalach. Po wielu przetasowaniach personalnych skład grupy wygląda następująco: Marek Wrona - gitara, głos; Wojciech Nejman - bas; Szymon Piotrowski - perkusja.
Prasa klasyfikuje muzykę grupy jako "plemienny jazz", "psycho folk", czy "transowy etno-rock", a sami muzycy nazywają graną przez siebie muzykę mianem "Hard folk".
http://www.myspace.com/transfuzjon
http://www.transfuzjon.art.pl/


10.7.2009. 19:00
Zakopane, klub Ampstrong, ul Jagiellońska 18
Zagrają:
WNĘTRZA (Kraków, fusion)
TRANSFUZJON (Kraków, hard folk)
Wstęp: 8 PLN
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I