I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Nowy pomysł na promocję Zakopanego
Ruszyła linia autobusowa "Polskie Tatry"

(01.07.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "Efektem współpracy firmy PPKS Warszawa, Biura Promocji Zakopanego oraz spółki "Polskie Tatry" jest linia autobusowa, która połączy Zakopane ze stolicą. 30 czerwca uroczyście nadano jej  nazwę "Polskie Tatry". Obsługujący linię nowoczesny autokar marki Scania został ochrzczony szampanem przed zakopiańskim Aquaparkiem i był to prawdopodobnie pierwszy chrzest autobusu w Polsce. Następnie wyruszył on na krótką przejażdżkę po Zakopanem i Kościelisku.
Podczas uroczystości dyrektor Biura Promocji Andrzej Kawecki oraz dyrektor PPKS Warszawa Piotr Grzegorczyk podpisali umowę o współpracy.  Zainaugurowana w ten sposób linia autobusowa oferuje nie tylko wysoki standard podróży, ale także możliwość zaprezentowania pasażerom bogatej oferty turystycznej i kulturalnej Zakopanego. W autobusach rozdawany będzie bowiem aktualny kalendarz imprez oraz materiały informacyjne przygotowane przez Biuro Promocji, wyświetlane będą także materiały filmowe o Zakopanem. Dyrektor Piotr Grzegorczyk deklarował, że taka promocja naszego miasta będzie odbywać się również na innych liniach obsługiwanych przez PPKS Warszawa, m.in. na Mazury i Suwalszczyznę oraz na specjalnym stoisku na terenie warszawskiego dworca.
W ramach linii "Polskie Tatry" codziennie realizowane będą dwa kursy (dzienny i nocny) w obydwu kierunkach, wszystkie obsługiwane przez wysokiej klasy autobusy wysokopokładowe Scania wyposażone w DVD, barek, klimatyzację i toalety. Czas jazdy wyniesie ok. 8 - 8,5 h. Cena biletu to jedyne 60 zł, przewidziano także dodatkową ulgę dla uczniów, studentów i innych uprawnionych osób. Istotne jest także, że bilety można nabyć nie tylko w kasie na dworcu, ale także przez internet. 
Wspólnie z PPKS Warszawa podjęliśmy takie działania, aby nadać temu połączeniu, które funkcjonowało już wcześniej, nową jakość. Pasażerowie będą teraz mogli spędzać podróż już pod kątem planowanego pobytu w Zakopanem - wyjaśniał Andrzej Kawecki.  
Zakopane przyciąga turystów i jest to linia ciesząca się dużym zainteresowaniem. Jest to połączenie rentowne, a w sezonie nawet bardzo rentowne i skutecznie konkuruje z transportem kolejowym - dodał dyrektor Piotr Grzegorczyk."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I