I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
„Biała Niedziela" w Zakopanem

(15.10.2007) Piotr Kyc: "Zakopiański szpital ma nowe wejście główne, przez które wchodzimy do wnętrza tak zmodernizowanego, że czujemy się jak w nowym nieznanym budynku. Dopiero po wejściu na pierwsze piętro wiemy dokładnie, gdzie jesteśmy. Jest to kolejna inwestycja w Powiatowym Szpitalu im. Dr Tytusa Chałubińskiego. Dyrektorowi placówki - Reginie Tokarz - mimo trudnej sytuacji służby zdrowia – udaje się od dłuższego czasu skutecznie bronić szpitala przed zadłużeniem. W sytuacji, kiedy większość szpitali w Polsce ma rzesze wierzycieli u progu, nasz dług spłacił i zaczyna inwestować.

Droga do tego niewątpliwego sukcesu była długa i trwała parę lat. Trudne chwile w funkcjonowaniu szpitala przypomniała obecny na niedzielnej uroczystości Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica – Makowski, który odpowiada za jego funkcjonowanie. Dużą pomoc obecnemu dyrektorowi okazał Rada Powiatu Tatrzańskiego, która nie wahała się podjąć ryzyka finansowego wspierania placówki, czy zastawiania nieruchomości powiatowych pod zastaw szpitalnych długów. W końcu gdzieś, na tej trudnej drodze wychodzenia z zadłużenia, która wiodła przez reorganizację i związane z tym zwolnienia pracowników - byli ludzie – lekarze, pielęgniarki, salowe, pracownicy obsługi i administracji. Których trzeba było przekonywać do konieczności zmian.

Udało się to obecnej dyrektor Reginie Tokarz, za co należą się jej słowa uznania.

Przemowy, poświęcenie (tego aktu dokonał ks. Dziekan Stanisław Olszówka), prezentacja nowego urządzenia w Pracowni Hemodynamiki, obecność przedstawicieli Sejmu w osobie Posła Andrzeja Guta – Mostowego i samorządów, wśród których, obok Starosty nie brakło Wicestarosty Powiatu Tatrzańskiego Andrzeja Skupnia, Burmistrzów Zakopanego - Janusza Majchra i Wojciecha Solika, oraz wójta Poronina Bronisława Stocha i Bohdana Pitonia z Kościeliska, to rzecz ważna, świadcząca o randze, jaką w samorządzie ma służba zdrowia. Dla obywatela nie to było najważniejsze.

Głównym celem spotkania na Kamieńcu w ramach II Święto Ratownictwa Medycznego „Biała Niedziela" było umożliwienie wszystkim zainteresowanym bezpłatnych konsultacji specjalistycznych w dziedzinie kardiologii, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, ortopedii, pediatrii i neonatologii. Zainteresowanych nie brakowało i od godzin porannych przyjęto wielu pacjentów.

Dyrekcja szpitala wspólnie ze Starostwem Tatrzańskim przygotowała dla gości „II Święta Ratownictwa Medycznego" pokazy ratownictwa medycznego, szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy i zabawy sprawnościowe.

Oczywiście był bufet, w którym można było zjeść dobry bigos, wyroby cukiernicze i napić się gorącej herbaty, co przy chłodnej pogodzie było bardzo dobrym pomysłem.
Od niedzieli powiatowy szpital ma nie tylko nowe wejście główne. Przed budynkiem jest inaczej rozwiązany problem parkowania a dojazd od ulicy Nowotarskiej poszerzono, wymieniono nawierzchnię ulicy i wykonano nowe chodniki. Słowem – szpital nie tylko wejście główne ale i wjazd główny ma całkiem nowy".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I