I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Debata przedwyborcza w Belvedere ****

(17.10.2007) Piotr Kyc: "W zakopiańskim Hotelu „Belvedere" Tatrzańska Izba Gospodarcza zorganizowała debatę z kandydatami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Do dyskusji stawili się: Piotr Bąk – (PiS), Jan Gąsienica – Walczak (PSL), Andrzej Gut – Mostowy ( PO), Jan Piczura ( PiS), Jerzy Piotrowski (Lid), Stanisław Ślimak(PSL). Jest to kolejna konferencja przedwyborcza, jaką zorganizowano w tym eleganckim hotelu. Przypominamy, że tutaj miała miejsce ostatnia debata przed wyborami Burmistrza Miasta Zakopane.
Zadawano pytania. Kandydaci odpowiadali. Kto słuchał, posiadł większa wiedzę na temat tych osób. Jak to wiedza? Wiemy na przykład, czym zajmują się nasi kandydaci w chwilach wolnych, co robią w życiu zawodowym i rodzinnym i że generalnie wszyscy chcą dokonywać zmiany uciążliwego dla obywateli i samorządów prawa.

Debata z definicji jest dyskusją długą i poważną na ważny temat. Takich tematów nie zabrakło. Wydaje się, że problem dojazdu do Zakopanego nabrzmiewał, ale w końcu jakoś się „rozeszło". Patron sali, na której toczono debatę - Jan Sobieski - nie byłby zachwycony. Być może, gdyby nie ograniczano kandydatom czasu wystąpień doszłoby do tego, do czego powinna prowadzić prawdziwa debata – do ustalenia najważniejszych spraw dla regionu i dla kraju oraz przekonania uczestników zebrania, że konkretne ugrupowanie polityczne potrafi najlepiej ten problem rozwiązać. Nic nie ma bez walki. Nawet jak jest to walka na argumenty i programy.
W tak eleganckim miejscu nie wypada się jednak kłócić, tym bardziej, że o sformalizowanie dyskusji dbał konsekwentnie Andrzej Kawecki a kandydatom czas odmierzał zegar, jakiego panie zwykły używać w kuchni przy pieczeniu ciasta (nie sposób „kruszyć kopii" w takich okolicznościach…).
Obecni na debacie kandydaci, w większości dobrze znani społeczności lokalnej posiadają wiedzę i doświadczenia potrzebne w pracy poselskiej.
Mają również wiele pozytywnych cech osobowości o czym przypomniała (po dokonaniu analizy kolorystyki krawatów) zebranym prowadząca całe spotkanie Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Życzymy wszystkim naszym kandydatom do Sejmu RP sukcesu wyborczego".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I