I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
ŚWIATOWY DZIEŃ DESKOROLKI W ZAKOPANEM

(18.06.2009) Już w najbliższą niedzielę 21 czerwca 2009r. z okazji Światowego Dnia Deskorolki w zakopiańskim skatepark'u odbędzie się impreza deskorolkowa GRINDBOX - DZIEŃ DESKOROLKI 2009.
W związku z rosnąca popularnością jazdy na deskorolce oraz
zbliżającym się Światowym Dniem Deskorolki, już po raz kolejny odbędą się w Zakopanem tego typu zawody. Celem imprezy jest promowanie wśród młodzieży skateboardingu jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Impreza skierowana jest przeciwko alkoholizmowi i narkomanii.
W tym roku impreza będzie miała charakter jam'u. Startujący będą jeździć w trzech grupach 3-osobowych. W trakcie 3-minutowych przejazdów zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy przejdą do półfinału.
Warto podkreślić, że po raz pierwszy w Zakopanem odbędzie się także mini contest na rampie.
"Tegoroczna impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. W niedzielę zobaczymy około czterdziestu młodych zawodników. Najbardziej podekscytowani są Ci najmłodsi, dla których Dzień Deskorolki jest szansą zaprezentowania swoich umiejętności większej publiczności" - mówi jeden z organizatorów imprezy - Rafał Jabłoński.
Wielu zakopiańskich deskorolkowców osiąga sukcesy w zawodach ogólnopolskich jak i za granicą. W czołówce plasuje się między innymi 18-letni Andrzej Podsiadło, który w 2008 roku zdobył pierwsze miejsce w kategorii best trick podczas zawodów w Gdańsku. W Zakopanem świetną formę zaprezentują także Szymon Stachoń z Belgii, Radomił Gomółka, Marcin Gocał, Jurek Golaszewski i wielu innych.

PROGRAM

12.00 ROZPOCZĘCIE
12.30 ZAWODY W SKATEPARK'U - GRUPA MłODSZA
13.00 ZAWODY W SKATEPARK'U - GRUPA STARSZA
14.00 PÓŁFINAŁY i FINAŁY ZAWODÓW W SKATEPARK'U
15.00 MINI CONTEST NA RAMPIE
16.00 ROZDANIE NAGRÓD

21 CZERWCA ŚWIATOWYM DNIEM DESKOROLKI
Światowy Dzień Deskorolki ("Go Skatebording Day") jest oficjalnie uznany za święto skateboardingu. Po raz pierwszy deskorolkowcy celebrowali je 21 czerwca 2004 roku w Nowym Jorku. Pomysłodawcą było Międzynarodowe Stowarzyszenie Firm Skateboardowych, którego członkowie pragnęli propagować tego rodzaju aktywność wśród młodzieży oraz zwiększyć świadomość społeczną na temat skateboardingu. Od tego czasu we wszystkich mniejszych i większych miastach na całym świecie, deskorolkowcy spotykają się, wspólnie świętują, organizując zawody czy przejazdy uliczne. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na problemy, z jakimi się stykają: na brak akceptacji ze strony dorosłych i władz, brak odpowiednich miejsc do jazdy na desce, a co za tym idzie brak możliwości rozwijania swojej pasji.

Organizator: Grindbox Skate Shop
Partnerzy: Urząd Miasta Zakopane, Stowarzyszenie Ludzi Pozytywnie Myślących KONKRET

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I