I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Droga Krzyżowa ulicami Zakopanego

(07.04.2009) Szymon Kocel:
"Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali.
Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie
.
Jan Paweł II, Zakopane, 1997r.

W Niedzielę Palmową, 05 kwietnia 2009 roku wyruszyła ulicami Zakopanego z kościoła Najświętszej Rodziny do kościoła Świętego Krzyża Droga Krzyżowa. Rozważania przygotowali i nabożeństwo poprowadzili księża rekolekcjoniści głoszący nauki w Parafii Najświętszej Rodziny. Śpiew prowadziła młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. W nabożeństwie wzięło udział kilkaset osób, począwszy od najmłodszych, poprzez młodzież i osoby starsze.
Na czele Drogi Krzyżowej niesiony był wielki, drewniany Krzyż, którego trud dźwigania podejmowali odpowiednio: młodzież zakopiańskich szkół, matki, ojcowie, księża, siostry zakonne, harcerze oraz wszyscy Ci, których postawa Szymona z Cyreny, czy św. Weroniki utwierdziła w przekonaniu, że nie możemy pytać wyłącznie o to, co dał nam Bóg, ale winniśmy każdego dnia zadawać sobie pytanie: co Ja dałem Bogu?
Warto abyśmy w Wielkim Tygodniu otworzyli swoje serca na naszych braci, abyśmy potrafili dostrzec obecność Boga w naszych najbliższych, abyśmy w Krzyżu znaleźli odpowiedź na nasze codzienne wątpliwości, gdyż Bóg jest tym bliższy człowiekowi, im trudniejsza jest jego droga."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka): 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I