I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Droga Krzyżowa ulicami Zakopanego...

(17.03.2008) Szymon Kocel: "W niedzielę Palmową 16 marca 2008 roku, tradycyjnie już, jak każdego roku, po Mszy Św. o godzinie 19.00 wyruszyła ulicami Zakopanego z kościoła Najświętszej Rodziny do kościoła Świętego Krzyża Droga Krzyżowa.
W nabożeństwie wzięło udział kilkaset osób, począwszy od najmłodszych, przez młodzież i osoby starsze.
Rozważania tegorocznej Drogi Krzyżowej na podstawie Ewangelii Świętego Marka przygotował ks. Jacek Miodek. Hasłem przewodnim była "burza na morzu", a dosłownie "burze", czyli niepowodzenia, przeciwności i trudy, z którymi każdy z nas zmaga się na co dzień. Wśród takich ludzkich "burz" wyszczególnić należy: odrzucenie, przerastającą nas odpowiedzialność, bezradność, rozstania, obowiązki, przeciwności, słabości, politowania, upokorzenia, nienawiść, zniewolenia, brak wiary, czy zwątpienia i bezsens życia.
Na czele Drogi Krzyżowej niesiony był wielki, drewniany Krzyż, którego trud dźwigania podejmowali odpowiednio: studenci, harcerze, służba maltańska, służba liturgiczna, oaza, rodzice, dziadkowie, młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a także nauczyciele, katecheci i osoby duchowne.
Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta otworzyła w ten sposób okres Wielkiego Tygodnia, czas rekolekcji, porządków, zarówno tych świątecznych, jak i nade wszystko tych duchowych, we własnych sercach - tak, by okres Świąt był również czasem zmartwychwstania z grzechu, który zakotwiczył się w naszych sercach.
Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, a zwłaszcza młodzieży, która prowadziła rozważania, grupom i wspólnotom parafialnym, zakopiańskiej policji i wszystkim uczestnikom, w imieniu organizatorów składamy serdeczne Bóg zapłać!
"

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I