I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Dzień Deskorolki

(27.06.2008) Rafał Jabłoński-Zelek: "21 czerwca w sobotę odbywał się Międzynarodowy Dzień Deskorolki. Sklep Grindbox Skate Shop z Zakopanego z tej okazji już po raz kolejny zorganizował spotkanie młodzieży na zakopiańskim skateparku. Impreza pod nazwą "Emerica Wild In The Streets" odbywała się w różnych miastach Polski. Jest to ogólnoświatowy manifest mający na celu pokazać pozytywne oblicze skateboardingu jako stylu życia.
W Zakopanem młodzież spotkała się o godz. 14-tej na skateparku, gdzie odbywała się "gra w skate". Niestety deszcz przerwał imprezę po jakimś czasie, więc gra została dokończona pod zakopiańską estakadą. Było to jedyne suche i zadaszone miejsce w Zakopanem, gdzie można było do końca przeprowadzić "game of skate". Zawody odbyły się dzięki uprzejmości parkingowego. Licznie zgromadzona widownia oglądała rywalizację młodszych i starszych. Po zaciętej walce wyniki wyglądały następująco:
Game of skate - grupa młodsza - do 15lat (startowało ogólnie 20 osób):
1. Marcin Milan lat 12
2. Kacper Gruszka lat 14
3. Paweł Winiarski lat 14
4. Sebastian Kania lat 14
(najmłodszymi uczestnikami tej gry byli: Damian Nikliński lat 9, a także Rafał Ząbek oraz Janusz Ustupski lat 10 z Z-nego)
Wyniki Game of Skate (grupa starsza, zaawansowana- tu startowało 19 osób):
1. Jasiek Zborowski - N.Targ
2. Jurek Golaszewski - Z-ne
3. Paweł Palider - Z-ne
4. Jarek Kozak - W-wa
Kiedy okazało się, że pogoda poprawia się młodzież znów powróciła na skatepark, tam rozegrano ostatnią konkurencję "Best trick na rurce", gdzie niepokonanym okazał się Wojtek Skirliński z Zakopanego, drugie miejsce zajął Jarek Kozak a trzecie Marcin Gocał.
Sędziami w zawodach byli deskorolkowcy w tym Szymon Stachoń (zakopiańsczyk, mieszkający w Belgii) należący dziś do czołówki światowego skateboardingu.
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali cały czas wytrwale młodzi wolontariusze z Maltańskiej Służby Medycznej. Patronat medialny sprawował "Dziennik Polski", na miejscu obecni byli również dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego"."

Foto-relacja (zdjęcia Grindbox Skate Shop):

Foto-relacja (zdjęcia Maciej Rzankowski):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I