I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Epitafium poświęcone śp. Księdzu Mirosławowi Drozdkowi

(20.05.2008) „Niedziela Fatimska” w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej miała niezwykły przebieg. Uroczystościom fatimskim przewodniczył J. E. Ks. bp. Józef Guzdek z archidiecezji krakowskiej. Podczas procesji różańcowej (o godz. 11.30) przy pierwszej stacji odsłonięto Epitafium poświęconego śp. Księdzu Mirosławowi Drozdkowi – proboszczowi, budowniczemu i kustoszowi Sanktuarium fatimskiego. Tablica umieszczona na zachodniej ścianie wewnątrz sanktuarium została zaprojektowana przez Ewę Berbekę, a ufundowana przez Adama Bachledę Curusia i jego rodzinę. Wiązankę kwiatów złożyli Przedstawiciele Klubu im. Władysława Zamoyskiego.

Uroczystą Mszę św. (o godz. 13.00 ) z udziałem kapeli góralskiej, młodzieżowej orkiestry dętej z miejscowości Kozy, wiernych parafii i przybyłych pielgrzymów transmitowała TV Polonia.
O godz. 15.00 – wyruszyła z Krzeptówek uroczysta procesja fatimska do parafii św. Krzyża w Zakopanem z orkiestrą i banderią konną.
Wspólna modlitwa, jest wyrazem wdzięczności za cały pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II; modlono się o Jego rychłą beatyfikację a także za naszą Ojczyznę i cały kościół święty z jego Pasterzem Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

Foto-relacja (zdjęcia Klub im. Władysława Zamoyskiego):

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Sambor):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I