I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
The International Flute Orchestra

(25.05.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W niedzielę w kościele Św. Krzyża  w Zakopanem odbył się koncert The International Flute Orchestra pod batutą Johna Baileya. Międzynarodowa grupa składa się głównie z muzyków z USA i Kanady, choć znalazła się wśród nich także jedna Polka. Zespół realizuje właśnie trasę koncertową po Polsce, Litwie, Łotwie i Finlandii. Tygodniowe tourne zespołu po Polsce oprócz Zakopanego obejmuje także w Kraków, Warszawę oraz Gdańsk.
Członkami grupy są profesjonalni fleciści, grający zawodowo w orkiestrach oraz profesorowie uczelni wyższych i szkół muzycznych. Brzmienie orkiestry, którą tworzą tylko i wyłącznie flety, w tym rzadko spotykane flety altowe, basowe i kontrabasowe, jest niezwykle oryginalne. Podczas koncertu można było usłyszeć m.in. utwory Chopina, Rossiniego, Liszta, DeFalli. 
Organizatorem tego niezwykłego muzycznego wydarzenia, które towarzyszy 
rozpoczynającemu się w Zakopanem IV Festiwalowi Twórczości Chrześcijańskiej, był Tatrzański Klub Niezależnych. Podhalański Serwis Informacyjny Watra objął je patronatem medialnym. Kolejny koncert odbędzie się 28 maja o godzinie 19.00 również w kościele św. Krzyża. Wystąpi chór żeński Gotherington Singers z Wielkiej Brytanii."

Foto-relacja
(zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I