I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Wystawa fotografii Piotra Fudakowskiego
„Szczyty i scenariusze”

(12.09.2009) Piotr Kyc: "W piątek, w zakopiańskim hotelu Stamary Piotr Fudakowski – zaprezentował swoje fotografie.  Autor – jak sam przyznaje – jest fotografem amatorem. Jego prace mówią co innego. To świetne, profesjonalne fotografie pod każdym względem.

Cechuje je przemyślana kompozycja kadru, technika wykonania, duże wyczucie światła, a przede wszystkim umiejętność odkrywania i utrwalania niezwykłych obrazów, które pozostaną w pamięci gości piątkowego wernisażu. Wystawa zachęca do szukania i odkrywania piękna wokół nas.

Wystawa fotografii „Szczyty i scenariusze”, to opowieść wrażliwego człowieka, zafascynowanego urokiem Tatr, o cudownych i ulotnych chwilach, jakich możemy doświadczyć wędrując po górskich ścieżkach, wspinając się na szczyty i… rozmyślając.

Sam autor, od kilkunastu lat spędzający co roku wiele miesięcy w Kościelisku, gdzie postawił drewniany, stylowy dom tak pisze o swojej tatrzańskiej przygodzie:„Góry to dla mnie przede wszystkim Tatry. Spędziłem wiele zim w Alpach, byłem również w Himalajach, a to, co tam przeżyłem za każdym razem zmieniało moje życie. Zawsze jednak wracałem do Tatr. Tatry to miejsce gdzie wędruję i rozmawiam, chodzę na ski tourach i rozmyślam, jeżdżę rowerem i planuję , odpoczywam i odzyskuję siły. Góry są dla mnie przestrzenia inspiracji i myśli. Tutaj rodzą się najlepsze pomysły i podejmuję najważniejsze decyzje. To moje miejsce na Ziemi.”

Piotr Fudakowski urodził się w Londynie w 1954r. Ukończył ekonomię na uniwersytecie w Cambridge. Uzyskał również dyplom M.B.A. w Europejskim Instytucie Administracji w Fontainebleau, we Francji. Pracę zawodową rozpoczął w bankowości, ale prawdziwą jego pasję zawsze stanowił film i produkcja filmowa - jest m.in. producentem filmu „Tsotsi” z roku 2005 nagrodzonego Oskarem.
Obecnie zajmuje się w Londynie produkcją filmów fabularnych, filmów typu IMAX i filmów dokumentalnych".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I