I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Porządek na Krupówkach

(14.07.2008) Anna Karpiel: "Wiceburmistrz Zakopanego Wojciech Solik zastanawia się nad możliwością wprowadzenia zakazu handlu w pasie drogowym na ulicy Krupówki. Dzięki temu udałoby się rozwiązać problem nielegalnego handlu na zakopiańskim deptaku. Znikłyby szpecące go stragany, które utrudniają również ruch pieszych.
W sezonie na Krupówkach  ze swoimi nielegalnymi kramami rozstawia się wielu sprzedawców. Można tu kupić dosłownie wszystko, nie zawsze jest to jednak towar wysokiej jakości. Korzyści dla turystów są więc wątpliwe, natomiast hałas, bałagan i zamieszanie z pewnością doskwiera wszystkim. Do tej pory jednak interwencje straży miejskiej, upomnienia i mandaty nie przynosiły skutku, gdyż brakuje odpowiednich regulacji prawnych.
Burmistrz chce poprawić wizerunek Krupówek, które mają być miejscem dla letnich ogródków z kawą, spokojnej muzyki i dobrego piwa. Na deptaku, tak jak w większości europejskich miast, być może mogliby zostać jedynie portreciści, karykaturzyści czy też mimowie. Niestety z Krupówek musiałby zniknąć również handel produktami regionalnymi. Dla oscypków, ciupag, kapeluszy, serwetek i innych  miejscowych wyrobów burmistrz widzi miejsce na Placu Niepodległości, do którego z Krupówek przechodniów prowadziłyby specjalne drogowskazy.  Pomysł ma zostać wkrótce przedstawiony Radzie Miasta."

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I