I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Pola Nadziei 2007

(08.10.2007) Piotr Kyc: "W niedzielę 7 października Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem przeprowadziło kolejna zbiórkę publiczną w ramach akcji "Pola Nadziei 2007". Dzięki pomocy zakopiańskich proboszczów zbiórkę przeprowadzono po nabożeństwach. „Pola Nadziei" to program stworzony 57 lat temu przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, która pomagała nieuleczalnie chorym na raka. Celem programu jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów i propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie oraz utrzymanie hospicjów.
Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem, którego Prezesem jest lek. med. Anna Węglarz działa dopiero od paru lat. Celem stowarzyszenia jest udzielanie osobom ciężko chorym w ostatnim okresie życia opieki medycznej, psychologicznej, społecznej i duchowej. Organizacja, która posiada od dwóch lat status organizacji pożytku publicznego bardzo potrzebuje wsparcia finansowego. Dlatego w niedzielny poranek przed kościołami pojawili się wolontariusze z imiennymi plakietkami, którzy zbierali datki do zaplombowanych i oznakowanych puszek kwestarskich.
Z zamian za datki wolontariusze, wśród których przeważali uczniowie ofiarowali sadzonki żonkili. Kwiaty te w tradycji chrześcijańskiej symbolizują triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Kupując sadzonki żonkili pamiętamy o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Zasadźmy kwiaty w różnych miejscach naszego miasta. Pokażmy naszą solidarność z umierającymi na tę straszną chorobę.
Miejmy świadomość, że kiedy wiosną zakwitną piękne, żółte kwiaty, to wielu podopiecznych hospicjów już nie będzie pomiędzy nami. Pomyślmy o tych ludziach, którym pomogliśmy godnie odejść. Może mniejsza będzie nasza gorycz z powodu bezsilności wobec tej strasznej choroby, która może dotknąć niespodziewanie każdego z nas.
Dziękujemy zakopiańskim proboszczom za pomoc i życzliwość. Wolontariuszom należą się słowa uznania za sprawne i rzetelne przeprowadzenie kwesty a wszystkim darczyńcom wielkie Bóg Zapłać .
Zdjęcia wykonano w zakopiańskich parafiach: Świętej Rodziny /Krupówki/, Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty /Harenda/ i Miłosierdzia Bożego /Chramcówki/. O wynikach akcji wkrótce napiszmy. Tymczasem zapraszamy na stronę www Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem, gdzie możną dowiedzieć się o wynikach akcji z ubiegłych lat.
http://www.hospicjum.podhalanskie.z-ne.pl".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I