I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Rusza Zakopiańska Wiosna Jazzowa

(21.04.2009) Już po raz szósty zabrzmi wiosną jazz pod Giewontem. Wraz z majowym weekendem do Zakopanego prócz miłośników folkloru i spacerów po Tatrach zjadą się fani muzyki synkopowanej, których nie brak zresztą wśród samych mieszkańców Podhala. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dwóch częściach i pod różnymi nazwami.Termin:
Tradycyjnie od 30 kwietnia do 3 maja, z tym że niedziela 3 maja zarezerwowana została dla … krakusów. Ostatni dzień United Europe Jazz Festival – Zakopiańska Wiosna Jazzowa odbędzie się w królewskim mieście Kraków. Pod nazwą: „Zakopane w sercu Małopolski” na dziedzińcu Radia Kraków od godz.17:00 będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną ilustrującą historię jazzu pod Giewontem. A poza nią… oczywiście królować będzie muzyka.

Miejsce wydarzenia:
Scena i ogrody Hotelu Wersal przy ul. Tetmajera 14a. Dzięki uprzejmości właścicieli miejscem jazzowych spotkań stał się w tym roku Hotel Wersal, związany z festiwalem niemal od jego początków.

Program:
Jak na pozyskane skromne środki finansowe, udało się organizatorom stworzyć go ciekawym. Wzorem dotychczasowej formuły i w tym roku każdy dzień festiwalowy oferować będzie nam różne stylistyczne atrakcje:
- „10 lat na scenie” to tytuł koncertu jubileuszowego zespołu The Globetrotters w skaldzie: Bernard Maseli, Jerzy Główczewski, Nippy Noya, Kuba Badach. Znani, podziwiani i lubiani w kraju i poza jego granicami. Tym razem w koncercie podsumowującym ich dotychczasową artystyczną drogę. W menu wieczoru kilka niespodzianek przygotowanych przez przyjaciół zespołu
- Gala Blues Top’2008 – koncert laureatów wybranych przez czytelników najpoczytniejszego w Polsce kwartalnika Twój Blues. Tegoroczna gwiazda wieczoru to bluesowy karawan atrakcji nie byle jakich, czyli RUF;s Blues Caravan. A będą nimi trzy piękne mieszkanki Danii, grające i śpiewające bluesa przy akompaniamencie czarnej sekcji rytmicznej. Może być ciekawiej dla oka i ucha??
- Gala Jazzu z udziałem najlepszych polskich muzyków, królujących na polskich scenach od wielu lat: zespołu Jazz Band Ball Orchestra, Jarka Śmietany i Wojtka Karolaka oraz zaproszonej przez nich urokliwej i fantastycznie wkomponowanej w zespół Beaty Przybytek. Jako suport Leszek Żądło, na stale mieszkający w Niemczech. Tym razem w kwartecie i na specjalne zaproszenie Teofila Lisieckiego.
W ramach Wyszegradziego Dnia „w ogrodach Wersalu” grać będzie węgierski Molnar Dixieland Band a na dziedzińcu Radia Kraków Revival Jazz Band z czeskiej Prahy.
United Europe Jazz Festiwal – odsłona szósta.

Zapraszają organizatorzy!

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I