I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
GÓRALSKO SIŁA
czyli Trebunie-Tutki w Warszawie

(26.10.2007) W serwisie WATRA prezentujemy kolejne zdjęcia nadesłane przez warszawskiego fotografa Jerzego Kosiuczenko. Tym razem uwiecznił on koncertujący w stolicy  zespół Trebunie-Tutki. Górale wystąpili tam w październiku podczas odchodów Dni Papieskich. Miesiąc wcześniej 14 września 2007 roku w Pałacyku Festiwalowym w Podkowie Leśnej w ramach inauguracji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa odbył się koncert pod tytułem "Góralskie Inspiracje w muzyce Karola Szymanowskiego w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki". Trebunie-Tutki i ich muzyka są częstymi gośćmi w Warszawie - na potwierdzenie jeszcze jedna foto-relacja, tym razem z marca 2007.

 Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Filmowym im. św. Maksymiliana Marii Kolbego i Centrum Kultury „Dobre Miejsce” zorganizował w dniach 20-21 października 2007 roku Dni Papieskie pod hasłem „Jan Paweł II - Nauka z Mocą”. W programie m.in. wyświetlono filmy Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2007. Sobotni wieczór z Ojcem Świętym uświetnił koncert zespołu Trebunie-Tutki. Usłyszeliśmy utwory z najnowszej płyty zespołu – Góralsko Siła.
Zespół wystąpił w składzie:
Władysław Trebunia-Tutka - skrzypce – prym I, skrzypce – sekund I, koza podhalańska, fujara, złóbcoki, śpiew
Krzysztof Trebunia-Tutka, lider zespołu - skrzypce – prym I i II, skrzypce – sekund I i II, fujara bezotworowa, piszczałka sześciootworowa, trombita, dzwonki, śpiew
Jan Trebunia-Tutka - altówka, śpiew
Andrzej Wyrostek – kontrabas
Nieobecną Annę Trebunia-Wyrostek godnie zastąpiła śpiewając oraz grając na basach podhalańskich Agnieszka Gąsienica-Giewont
Robert Czech – cymbały.
Zgromadzona w Auli Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego publiczność z ogromnym aplauzem przyjęła artystów. Zespół bisował wielokrotnie.

Foto-relacja (zdjęcia Jerzy Kosiuczenko):


11 marca 2007 w ramach trasy koncertowej Colloquia Tischneriana kapela góralska Trebunie-Tutki i zespół Voo Voo  wystąpili wspólnie w Klubie Studentów Stodoła w Warszawie. W czasie koncertu słowa „Colloquia Tischneriana. Na chwałęPana!” brzmiały wielokrotnie. Koncert w całości poświęcony był pamięci księdza profesora Józefa Tischnera.
Trebunie-Tutki wystąpili w składzie: Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Anna Trebunia-Wyrostek, Jan Trebunia – Tutka, Andrzej Wyrostek i Robert Czech.
Voo Voo wystąpili w składzie: Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Piotr „Stopa” Żyżelewicz.
Koncert Colloquia Tischneriana poprzedził występ zespołu Żywiołak, laureata Grand Prix Festiwalu Folkowego Nowa Tradycja, w Warszawie w 2006 roku.

Foto-relacja (zdjęcia Jerzy Kosiuczenko):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I