I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
JAZZ, FOLK, KOLĘDY I PASTORAŁKI POD TATRAMI

(07.01.2008) Jazz, folk, kolędy i pastorałki, czyli trzy świąteczne koncerty w obiektywie Jerzego Kosiuczenki:

ZAKOPANE - 26. 12. 2007
W klubie jazzowym "a love supreme" w Chacie pod Klonem, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, odbył się wspaniały koncert z udziałem znanej i podziwianej nie tylko na Podtatrzu wokalistki Hani Chowaniec Rybki oraz światowej sławy amerykańskiego muzyka Bennie Maupina. Solistom towarzyszył zespół w składzie: Andrzej Polak, Andrzej Jarząbek, Paweł Trebunia - Tutka oraz Grzegorz Kolbrecki. Niespodzianką dla słuchaczy było pojawienie się na estradzie Jerzego Filara z gitarą i "sambą sikoreczką ".
Spotkanie dowcipnie poprowadził Jan Karpiel Bułecka przygrywając na skrzypcach i dudach. W czasie koncertu aukcję na rzecz fundacji "a love supreme" prowadziła Barbara Gagnon - kierowniczka klubu. Na aukcję wystawione zostały tkaniny, plakaty, płyty i inne oryginalne przedmioty cieszące się gorącym zainteresowaniem publiczności. Padające w czasie licytacji sumy nie raz elektryzowały zgromadzonych. Jednym z ciekawszych eksponatów była szklana rybka, którą wylicytowała - Hania Chowaniec RYBKA. Koncert zakończył się bisami i burzą braw.

Foto-relacja (zdjęcia Jerzy Kosiuczenko):


KOŚCIELISKO - Dom Ludowy - 28.12.2007
Koncertem kolęd, pastorałek i muzyką folkową uraczyła zebraną licznie publiczność w Domu Ludowym zwanym „Ludówką ” Joanna Słowińska wraz z Zespołem. Na koncerty Joanny Słowińskiej składają się, oprócz utworów powstających z inspiracji muzyką ludową, piosenki do słów Stanisława Wyspiańskiego, Ernesta Bryla, Agnieszki Osieckiej oraz kompozycje pisane dla Joanny Słowińskiej przez Zygmunta Koniecznego.
Joanna Słowińska jest zdobywczynią m.in. nagrody głównej Grand Prix Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja w 2004 roku oraz Folkowego Fonogramu Roku 2005.
W Kościelisku Joannie Słowińskiej towarzyszył zespół w składzie: Mikołaj Blajda (kontrabas), Michał Jurkiewicz (altówka), Jan Słowiński (altówka) oraz Tomasz Wartz (perkusja). Joanna Słowińska śpiewała i grała na altówce oraz opowiadała o przedstawianych utworach. Koncert, w czasie którego była promowana nowa płyta „Możesz być”, zakończył się licznymi brawami i bisami.
Prowadzeniem koncertu zajmowała się jak zawsze z ogromnym wdziękiem i znajomością muzyki oraz wykonawców Małgosia Karpiel.

Foto-relacja (zdjęcia Jerzy Kosiuczenko):


 

KOŚCIELISKO - Dom Ludowy - 30.12.2007
Jak zwykle, w końcu starego roku, w Domu Ludowym na Chotarzu, wystąpił Zespół Trebunie-Tutki - muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca. Zespół ten przeszedł ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych folkowych festiwalach Europy, Azji i Ameryki Płn. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, muzycznej skali góralskiej i budowie muzycznej, tworzą NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, rozwijając i wzbogacając rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. W czasie koncertu Zespół wystąpił w składzie: Władysław Trebunia - Tutka , Krzysztof Trebunia - Tutka, Anna Trebunia-Wyrostek, Jan Trebunia - Tutka, Andrzej Wyrostek i najmłodsza wokalistka Ania Trebunia – Tutka. Wystąpili też w epizodzie z turoniem - Szymek Trebunia - Wyrostek i Jasiek Trebunia – Tutka. Koncert zakończony brawami i bisami prowadziła z duszą i sercem Małgosia Karpiel z Domu Ludowego na Chotarzu.

Foto-relacja (zdjęcia Jerzy Kosiuczenko):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I