I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Peregrynacja Relikwii bł. Karoliny Kózkówny

(15.06.2008) Adoracją w kościele Najświętszej Rodziny zakończono w miniony piątek peregrynację relikwii błogosławionej Karoliny Kózkówny w dekanacie zakopiańskim. Relikwie błogosławionej Karoliny, dziewicy i męczennicy pierwszej wojny światowej, która oddała życie w obronie dziewictwa i czystości, gościły na terenie Zakopanego od soboty 7 czerwca, na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Najświętszej Rodziny, które to Stowarzyszenie podjęło się trudu codziennego pielgrzymowania z relikwiami błogosławionej Karoliny do zakopiańskich parafii: Ojców Bernardynów, Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, Miłosierdzia Bożego, Świętego Krzyża.
W każdej parafii została odprawiona uroczysta Eucharystia połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po którym młodzież zrzeszona w grupach parafialnych adorowała relikwie błogosławionej Karoliny, modląc się wspólnie z wiernymi o odwagę i męstwo w obronie prawd wiary i życia w czystości.
Godnym pokreślenia jest fakt, iż relikwie błogosławionej Karoliny były obecne z wiernymi także podczas pieszej pielgrzymki ”Sursum Corda” do Ludźmierza w dniu 7 czerwca.
Członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pragną gorąco podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w uroczystościach związanych z peregrynacją błogosławionej Karoliny w dekanacie zakopiańskim. Serdeczne ”Bóg zapłać” kierujemy w stronę duchowego ojca dekanatu – Księdza Dziekana Stanisława Olszówki za przychylność, nieocenioną pomoc i wsparcie. Wyrazy wdzięczności i uznania kierujemy także w stronę Księży Proboszczów, młodzieżowych grup parafialnych, nie zapominając o człowieku wielkiego serca – kościelnym asystencie KSM Zakopane – Księdzu Jacku Miodku.
Niech błogosławiona Karolina będzie dla Nas wszystkich wzorem do naśladowania w naszych codziennych, małych ojczyznach.
O życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny można poczytać na: www.krakow.ksm.org.pl.
W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Oddział Zakopane:

Prezes Stowarzyszenia Marcin Semberecki
Vice Prezes Stowarzyszenia Szymon Kocel

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I