I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Dojechać pod Tatry szybko i bezpiecznie – szosą i koleją.

(04.10.2007) Piotr Kyc: "W Ośrodku Wypoczynkowym „Kolejarz" w Zakopanem odbyło się spotkanie władz samorządowych z senatorem Prawa i Sprawiedliwości VI Kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisławem Kogutem oraz Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Transportu. prof. Mirosławem Chaberkiem. Dyskusja dotyczyła istotnej dla Zakopanego i całego Powiatu Tatrzańskiego kwestii szybkiego, bezpiecznego dojazdu w nasze strony. Poruszono nie tylko sprawę budowy „zakopianki"- przedsięwzięcia strategicznego dla Podhala. Podczas spotkania omawiano również konieczność modernizacji kolei na naszym terenie i wykorzystanie istniejącej infrastruktury kolejowej do rozwoju regionu.
Zdaniem Senatora Stanisława Koguta wieloletniego działacza i Przewodniczącego Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność" kolej jest krwioobiegiem transportu. Zanim wybudujemy autostrady, to upłynie jeszcze sporo lat, ale kolej można wykorzystać już, trzeba ją tylko zmodernizować. Tiry powinny iść na tory. Poza tym to jest najbardziej proekologiczny środek komunikacji.

Senator RP - Stanisław Kogut wskazał na konieczność intensywnych działań na rzecz budowy linii Wysokich Prędkości na terenie kraju, w tym także na odcinku Podłężę - Piekiełko, co mogłoby skrócić o godzinę jazdę z Krakowa do Zakopanego.

Obecni na spotkaniu - Starosta Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Gąsienica – Makowski, Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher oraz jego zastępcy - Jan Gąsienica – Walczak i Wojciech Solik interesowali się pomysłem budowy na terenie należącym do kolei dużego Centrum Komunikacyjnego. Jednym z ciekawszych pomysłów była propozycja przekazani Policji terenu dawnej parowozowni.

W ciągu najbliższych lat dziesięciokrotnie wzrosną nakłady na rozwój polskich linii kolejowych. Pomysł szybkiej kolei do Zakopanego, jak i budowy dużego Centrum Komunikacyjnego jest więc jak najbardziej realny".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I