I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Koncert zespołów „Soul” i „Kempiński Family”

(06.08.2009) W kościele p.w. Najświętszej Rodziny w Zakopanem przy ul. Krupówki 1, w dniu 09.08.2009r. o godz. 20:00 / bezpośrednio po mszy św. z godz. 19:00 / odbędzie się koncert zespołu wokalnego „Soul” z Sanoka oraz zespołu wokalno-instrumentalnego „Kempiński Family” z Niemiec.
W programie koncertu znajdą się utwory z nurtu muzyki klasycznej /Bacha, Haendla, Vivaldiego/, religijnej , gospel i ludowej.
Koncert organizowany jest przez Parafię Przemienienia Pańskiego w Sanoku i dofinansowany przez organizację Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży
Zespoły w dniach 02-10.08.2009r. przebywają w Zakopanem uczestnicząc w wymianie młodzieży między Wuerzburgiem i Sanokiem dofinansowanej przez organizację Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Zespół „Soul” powstał w 1997r. To zespół młodzieżowy działający przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Jego założycielką i kier. artystycznego jest P. Monika Brewczak, która aranżuje większość śpiewanych przez zespół utworów. Należy on do wąskiego grona młodzieżowych zespołów wokalnych wykonujących muzykę różnych epok i stylów, mający w swoim repertuarze obok pieśni religijnych także pieśni dawne, patriotyczne, kolędy, przeboje muzyki poważnej, rozrywkowej, gospel, jak również piosenki ludowe wykonywane w wielogłosowych aranżacjach. Muzykę dawną wykonuje w strojach barokowo-renesansowych. Nagrał dwie płyty. Od początku istnienia dużo koncertuje /dał około 600 koncertów/ na terenie całego kraju i poza jego granicami /Niemcy, Austria, Hiszpania, Słowacja, Ukraina/, w tym na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach i przeglądach chóralnych, zdobywając na nich czołowe miejsca i wyróżnienia.
Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy: złoty dyplom w kategorii muzyki gospel , złoty dyplom w kategorii muzyki ludowej, brązowy dyplom w kategorii muzyki sakralnej , nagroda dla najlepszego chóru polskiego na IV Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat Sopot 2008” w Sopocie , nagroda Grand Prix na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie /2002r/ , II miejsce na XXXV Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat” w Legnicy /2004r./ , I miejsce na XII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie /2008r./ , II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Chórów Młodzieżowych w Środzie Wielkopolskiej /2009r/, wyróżnienie na XI Międzynarodowym Konkursie Chórów Gospel Osiek Festiwal 2007, wyróżnienie na V Ogólnopolskim Konkursie Chórów Kościelnych „Caecilianum” w Warszawie /2005r./, wyróżnienie III Międzynarodowym Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna w Rybniku /2007r./.

Zespół wokalno-instrumentalny „Kempiński Family” to czteroosobowy zespół rodzinny z Niemiec, wykonujący poezję śpiewaną i piosenki religijne. Śpiewający w języku niemieckim i polskim dla publiczności niemieckiej i Polonii na uroczystościach katolickich, ewangelickich i ekumenicznych.
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I