I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Przed Pucharem Świata w Skokach Narciarskich...

(15.01.2008) Anna Karpiel: "Podczas wtorkowej konferencji prasowej organizatorzy zapewniali, że wszystko jest już przygotowane do Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Obydwa konkursy na pewno zostaną rozegrane. Gdyby nawet temperatura nie sprzyjała, śnieg będzie mrożony azotem. Jedynym zagrożeniem może być silny wiatr, ale i w tej kwestii organizatorzy są dobrej myśli.
Dyrektor Komitetu Organizacyjnego Lech Nadarkiewicz poinformował, że w tym roku zgłosiła się rekordowa ilość 80 zawodników z 18 państw, co zaskoczyło organizatorów. 80% ekip jest już w Zakopanem. Puchar Świata cieszy się również ogromnym zainteresowaniem telewizji, dziennikarzy, działaczy sportowych, VIP-ów i oczywiście samych kibiców. Weźmie w nim udział 25.300 widzów oraz 1.500 gości. Wszystkie bilety zostały już dawno sprzedane. Podczas imprezy zapewniona będzie odpowiednia ochrona i monitoring. Nowością tegorocznego pucharu będzie wewnętrzna telewizja transmitująca na telebimy występy artystyczne oraz wywiady z gośćmi i kibicami. Program artystyczny towarzyszący skokom będzie w tym roku wyjątkowo bogaty i ciekawy.
Organizatorzy zapewniali, że również prognoza pogody jest optymistyczna. W środę w nocy temperatura spadnie do – 5 stopni, a wiatr ma się uciszyć.
Polska zgłosiła 13 zawodników, z których do czwartkowej i sobotniej serii kwalifikacyjnej zostanie wytypowanych 10. Na liście jest oczywiście Adam Małysz, a także najmłodszy w ekipie - Klimek Murańka.
Policja na czas zawodów wprowadzi w Zakopanem podobne rozwiązania komunikacyjne, jak w latach ubiegłych. Udogodnieniem dla mieszkańców ma być otwarcie Drogi na Olczę oraz Drogi na Bystre w godz. 22.00 – 10.00. Kierowcy udający się na Puchar Świata powinni za przednią szybą samochodu umieścić białą kartkę papieru, aby ułatwić pracę kierującej ruchem policji i służbom porządkowym.
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego burmistrz Janusz Majcher podczas konferencji przekonywał, że największym kapitałem Pucharu Świata w Zakopanem są ludzie tworzący Komitet Organizacyjny. Ten skład w zasadzie nie zmienia się, ponieważ jest sprawdzony i w pełni profesjonalny. Zakopane jest przygotowane do organizacji największych imprez sportowych, w tym Mistrzostw Świata FIS 2013, o które aktualnie zabiega.
"

PROGRAM PUCHARU ŚWIATA
W SKOKACH NARCIARSKICH
ZAKOPANE 25-26 STYCZNIA 2008

23.01.2008 ŚRODA
18:00 Przyjazd ekip
24.01.2008 CZWARTEK
12:00 Odprawa Techniczna
15:00 Oficjalny trening HS-134 (2 serie)
17:00 Seria kwalifikacyjna
25.01.2008 PIĄTEK
16:00 Seria próbna
17:00 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134
26.01.2008 SOBOTA
16:00 Seria kwalifikacyjna
17:00 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel): 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I