I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Bieg im. Władysława Zamoyskiego

(08.06.2009) W drugim dniu  obchodów 120 rocznicy nabycia dóbr zakopiańskich przez hr. Władysława Zamoyskiego odbył się I Bieg im. Władysława Zamoyskiego. Trasa prowadziła z Palenicy Białczańskiej do Kuźnic i liczyła 21 km. Ukończyło ją 56 zawodników, w tym 7 kobiet. Zwycięzcą biegu został Michał Zacharko z TG „Sokół” Zakopane z czasem 1 godz. 20 min. 19 sek. Na drugim miejscu uplasował się Franciszek Długosz z Rytra (1 godz. 25 min. i 54 sek.), a na trzecim Wawrzyniec Pawski z Zakopanego (1 godz. 25 min. i 55 sek.)
Organizatorem biegu było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Zakopane, Klub im Władysława Zamoyskiego i Tatrzański Park Narodowy.