I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich

(19.08.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W dniach 21 - 23 sierpnia na Wielkiej Skoczni w Zakopanem odbędzie się Grand Prix w Skokach Narciarskich.
Dementujemy wiadomość, że Adam Małysz nie będzie startował. Na pewno zobaczymy go na Wielkiej Krokwi. W kwalifikacjach weźmie udział 12  Polaków. Zgłoszone zostały wszystkie najważniejsze reprezentacje, oprócz Japończyków.  Dla kibiców przygotowaliśmy 5 tys. biletów na każdy konkurs, będzie je można nabyć jeszcze bezpośrednio przed zawodami  - informował podczas konferencji prasowej dyrektor Komitetu Organizacyjnego Lech Nadarkiewicz.
Konkurs w Zakopanem odbędzie się wg nowego systemu wprowadzonego eksperymentalnie podczas letniej edycji Grand Prix. System umożliwia
ocenę długości skoku w zależności od siły wiatru. Pozwala to na skakanie w zasadzie przy każdym wietrze, dlatego nie obawiamy się, że warunki pogodowe mogą nam popsuć to ważne sportowe wydarzenie - wyjaśniał Lech Nadarkiewicz.
Zmiany w organizacji ruchu związane z Grand Prix będą w tym roku nie wielkie. Na czas zawodów zamknięty zostanie odcinek od ul. Żeromskiego i ul. Sabały w kierunku ul. Piłsudskiego, czyli najbliższy rejon skoczni. Sama skocznia będzie podzielona tylko na dwa sektory dla kibiców: A i B.
W piątek o 17.30 rozpocznie się oficjalny trening, a o 19.30 seria kwalifikacyjna. W sobotę zawody zostaną rozegrane wieczorem przy sztucznym świetle (19.30 - seria próbna, 20.30 - konkurs skoków), natomiast w niedzielę w ciągu dnia (13.00 - seria próbna, 14.00 - konkurs skoków)."


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I