I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Koncerty lato 2009
Liverpool Suzuki Violin Group

(28.07.2009) Adam Kitkowski: "W ostatnią sobotę mimo chłodnej i deszczowej aury Zakopane gorąco przyjęło muzyków, którzy koncertowali pod Giewontem. Miejska galeria w ramach obchodów 100. rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza gościła sopranistkę - Joannę Trafas i Krakowski Kwartet Klarnetowy, willa "Atma" rozbrzmiewała muzyką Karola Szymanowskiego i Carla Nielsena w wykonaniu Kameralistów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, a w kościele św. Krzyża wystąpiła młodzieżowa orkiestra smyczkowa z Wielkiej Brytanii. Liverpool Suzuki Violin Group pod dyrekcją Jane Panter to prawie trzydziestoosobowa orkiestra wykonując zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i hity muzyki pop. Aranżację utworów przygotowała Jane Panter, która jest absolwentką Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie i członkiem Chóru Katedralnego w Liverpool. Zespół stanowią dzieci i młodzież w wieku od 4 do 16 lat, kształcone metodą japońskiego pedagoga Schinichi Suzuki.
Przy wielkim aplauzie publiczności młodzi skrzypkowie wykonali m.in. - Chopina Grande Valse Brilante, E. Elgara Virelai, J. S. Bacha Gawot i Memuet oraz utwory "klasyków" muzyki pop The Beatles i Abba. zespół jest pierwszy raz w Polsce i chętnie przyjedzie wkrótce na dłuższe tournee - zapewnia dyrektor artystyczny grupy. Zespół wzoruje się na stylu i aranżacji znanej skrzypaczki Vannssy Mae.
Koncert odbył się w ramach cyklu - Koncerty w Zakopanem Lato 2009, w 100. rocznicę śmierci M. Karłowicza. Organizatorami koncertów są; Urząd Miasta Zakopane, B. T. Willa pod Słońcem, a partnerami Biuro Promocji Zakopanego, Tatrzański Klub Niezależnych i Stowarzyszenie im. M. Karłowicza.
Organizatorzy zapraszają na imprezę towarzyszącą koncertom. 31 lipca o godzinie 18.00 w Muzeum Pod Kuźniczym Młotem odbędzie się wieczór literacko - artystyczny "Karłowicz w Tatrach" (wstęp wolny, mile widziane stroje z epoki!!!)."

Foto-relacja (zdjęcia Wojciech Szatkowski):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I