I Strona g堯wna I Wiadomo軼i I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Ko軼i馧 I

I Radio Alex I G這s Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Og這szenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Tatry moja mi這嗆

(10.06.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "Liga Ochrony Przyrody Oddzia w Zakopanem ju po raz pi皻nasty zorganizowa豉 konkursu plastyczny ,,Tatry moja mi這嗆". Konkurs odby si pod patronatem Urz璠u Miasta Zakopane, a wp造n窸o na niego 130 prac z 11 szk馧 i plac闚ek o鈍iatowych wykonanych w r騜nych technikach plastycznych. Grand Prix zdoby Artur Marusarz z Gimnazjum w Z瑿ie.
Jest to jeden ze sposob闚 w jaki Liga Ochrony Przyrody oddzia逝je na uczni闚 i na spo貫cze雟two. Staramy si przeprowadza r騜nego rodzaju akcje edukacyjne - rajdy ekologiczne, czy te konkursy wiedzy ekologicznej. Wsp馧pracujemy z TPN-em. Konkurs plastyczny odbywa si natomiast przy wsp馧pracy z Urz璠em Miasta Zakopane - m闚i豉 Krystyna Kubik-Karp podczas uroczysto軼i wr璚zenia nagr鏚 Krystyna Kubik Karp. Liga to najstarsza organizacja zajmuj帷a si ochron przyrody w Polsce, obchodzi豉 niedawno swoje 80-lecie - doda豉.
O przyrod dbamy wsp鏊nie, wy dbacie przedstawiaj帷 swoje prace, a na nich to co chcieliby軼ie 瞠by by這 odzwierciedlone w Tatrach i w naszym mie軼ie, a my dbamy z urz璠u o wszystkie aspekty ochrony przyrody - m闚i burmistrz Wojciech Solik, kt鏎y wr璚za nagrody laureatom konkursu.
Podzi瘯owania od organizator闚 za udzia w konkursie i zaanga穎wanie w tematyk ekologiczn otrzymali nie tylko uczniowie, ale tak瞠 ich opiekunowie. 

Na konkurs wp造n窸o 130 prac uczniowskich z nast瘼uj帷ych szkol:
• Szko豉 Podstawowa nr l w Zakopanem,
• Szko豉 Podstawowa nr 2 w Zakopanem,
• Szko豉 Podstawowa w Poroninie,
• Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Z瑿ie,
• Szko豉 Podstawowa i Gimnazjum w Sierockiem,
• Gimnazjum nr 1 w Zakopanem,
• Gimnazjum nr 2 w Zakopanem,
• Zesp馧 Szk馧 Prywatnych "Betlejem"
• Pa雟twowa Og鏊nokszta販帷a Szko豉 Artystyczna w Zakopanem
• Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku,
• 安ietlica 字odowiskowa ,,Promyczkowo"

Prace ocenia豉 komisja w sk豉dzie:
przewodnicz帷y: p. Barbara Chrobak
cz這nkowie: p, Joanna Str帷zek, p. Krystyna Kubik Karp.

Prace oceniano w IV kategoriach:
I kategoria: prace uczni闚 klas ,,0"
II kategoria: prace uczni闚 szk馧 podstawowych z klas I-III,
III kategoria: prace uczni闚 szk馧 podstawowych z klas IV-VI,
IV kategoria: prace uczni闚 ze szk馧 gimnazjalnych.

Wyniki konkursu:

Grand Prix: Artur Marusarz Gimnazjum w Z瑿ie, Opiekun p. Wojciech ζcek

I kategoria: klasa 0
Wyr騜nienia:
Krystian Anto, SPiG w Sierockiem, Opiekun: p. Maria Anto
Karol Worwa - SPiG w Sierockiem, Opiekun: p. Maria Anto

II kategoria: klasy I - III szk馧 podstawowych
I miejsce - ㄆcja Stachowska - 安ietlica 鈔odowiskowa ,,Promyczkowo", Opiekun p. Anna W這darczyk
II miejsce - Sandra 如iewak - 安ietlica 鈔odowiskowa ,,Promyczkowo", Opiekun p. Anna W這darczyk i p. Bo瞠na Sola雟ka
III miejsce - Franciszek Rz御a - 安ietlica 鈔odowiskowa ,,Promyczkowo", Opiekun p. Anna W這darczyk i p. Bo瞠na Sola雟ka
Wyr騜nienia:
Patrycja Brosz - 安ietlica 鈔odowiskowa ,,Promyczkowo", Opiekun p. Anna W這darczyk i p. Bo瞠na Sola雟ka 
Ewa Dole簑chowicz - 安ietlica 鈔odowiskowa ,,Promyczkowo", Opiekun p. Anna W這darczyk i p. Bo瞠na Sola雟ka
Aleksandra Bachleda Szeliga - 安ietlica 鈔odowiskowa ,,Promyczkowo", Opiekun p. Anna W這darczyk i p. Bo瞠na Sola雟ka 
Karolina Fedorowicz - Pa雟twowa Og鏊nokszta販帷a Szko豉 Artystyczna w Zakopanem, Opiekun p. Bo瞠na Sola雟ka

III kategoria; klasy IV-VI szko造 podstawowej
I miejsce - Natalia Str帷zek - Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Z瑿ie, Opiekun p. Wojciech ζcek
Kamila Zapotoczna - Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Z瑿ie, Opiekun p. Wojciech ζcek
II miejsce - Dorota Bukowska - Szko豉 Podstawowa nr 2 w Zakopanem, Opiekun p. Izabela Soroczy雟ka
Honorata Stoch - Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Sierockiem, Opiekun p. Maria Stycze
Wyr騜nienia:
Magdalena Lasak - Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Z瑿ie, Opiekun p. Karol Komperda
Zbigniew Jarosz - Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Z瑿ie, Opiekun p. Wojciech ζcek
Maciej Str帷zek - Szko豉 Podstawowa nr 2 w Zakopanem, Opiekun p. Izabela Soroczy雟ka
Dominika Kwak - Szko豉 Podstawowa nr 2 w Zakopanem, Opiekun p. Izabela Soroczy雟ka
Zofia Zieli雟ka - Pa雟twowa Og鏊nokszta販帷a Szko豉 Artystyczna w Zakopanem, Opiekun p. Lidia Rosi雟ka
Karolina Brzozowska - 安ietlica 鈔odowiskowa ,,Promyczkowo", Opiekun p. Anna W這darczyk i p. Bo瞠na Sola雟ka

IV kategoria: Gimnazja
I miejsce -
Barbara Dyrcz - Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku, Opiekun p. Beata Mirek-Hornik
Kinga Karkula - Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku, Opiekun p. Beata Mirek-Hornik
II miejsce - Anna Sambor - Gimnazjum "Betlejem", Opiekun p. Izabela Soroczy雟ka
Aneta Pa雟zczyk - Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Sierockiem, Opiekun p. Maria Stycze
III miejsce - Natalia Kr鏊 璕owska - Gimnazjum nr 1 w Zakopanem, Opiekun p. Beata Marchlik-Hulb鎩
Kamila Lorenc - Gimnazjum nr 1 w Zakopanem, Opiekun p. Beata Marchlik-Hulb鎩
Wyr騜nienia:
Anna Ga寮zi雟ka - Zesp馧 Szk馧 Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku, Opiekun p. Beata Mirek-Hornik
Joanna Szczepaniak-Krupowska - Gimnazjum nr 1 w Zakopanem, Opiekun p. Beata Marchlik-Hulb鎩
Piotr Jarzyna - Gimnazjum nr 1 w Zakopanem, Opiekun p. Beata Marchlik-Hulb鎩
Justyna Osmolik - Gimnazjum nr 1 w Zakopanem, Opiekun p. Beata Marchlik-Hulb鎩
Patryk Serafin - Gimnazjum nr 2 w Zakopanem, Opiekun p. Joanna Str帷zek."

Foto-relacja (zdj璚ia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona g堯wna I Wiadomo軼i I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Ko軼i馧 I

I Radio Alex I G這s Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Og這szenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I