I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
IX Wielka Majówka Tatrzańska
Twórcy ludowi, kowale, słowacka oferta turystyczna i dużo dobrej muzyki

(04.05.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "IX Wielka Majówka Tatrzańska zorganizowana przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury miała bardzo bogaty program. Atrakcji z pewnością nie brakowało i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Liczne koncerty, pokazy i inne ciekawe wydarzenia wypełniły trzy dni majówki od rana do późnego wieczora i przyciągnęły pod Gubałówkę tłumy turystów.
Pierwszego dnia po uroczystym otwarciu IX Wielkiej Majówki Tatrzańskiej odbył się
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej. W tym samym czasie można było podziwiać pokaz pracy uczniów Zespołu Szkół Budowlanych  w Zakopanem, którzy na oczach widzów budowali szałas pasterski. Przez cały czas trwały też Targi Twórców Ludowych. Na barwnych kiermaszach można było nie tylko oglądać, ale także nabyć efekty pracy licznych rzeźbiarzy, malarzy na szkle, hafciarek i wielu innych twórców. W tym roku silne były akcenty słowackie. Występy zespołów rockowych i regionalnych z drugiej strony Tatr, stoiska z ofertą słowackich atrakcji turystycznych oraz pokazy ptaków drapieżnych ze Zrzeszenia Sokolników św. Bavona złożyły się na weekend słowacki w Zakopanem.
Niewątpliwą atrakcją były także Międzynarodowy Plener Kowalstwa Artystycznego, który rozpoczął się w sobotę. Kowale z całej Polski oraz z Ukrainy i Słowacji zaprezentowali swój kunszt. Można było także zakupić unikatowe wyroby z metalu oraz spróbować swoich sił przy kowadle.
Gwiazdą tegorocznej IX Wielkiej Majówki Tatrzańskiej był niewątpliwie zespół Golec uOrkiestra. Natomiast miłośników poezji śpiewanej zgromadził występ Wolnej Grupy Bukowiny. A były to tylko niektóre atrakcje, które udało się nam podpatrzeć i sfotografować... "

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):

Otwarcie IX Wielkiej Majówki Tatrzańskiej
oraz
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej

Kiermasze twórców ludowych, stoiska wystawiennicze słowackich ośrodków turystycznych oraz pokazy ptaków drapieżnych ze Zrzeszenia Sokolników św. Bavona


Międzynarodowy Plener Kowalstwa Artystycznego

Koncert Wolnej Grupy Bukowiny


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I