I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
IX Wielka Majówka Tatrzańska
Golec uOrkiestra, Słowacy, kowale i wiele innych atrakcji...

(30.04.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "Już jutro rozpoczyna się IX Wielka Majówka Tatrzańska - impreza promująca walory turystyczne i kulturalne oraz produkty regionalne powiatu tatrzańskiego. Program tegorocznej majówki jest niezwykle bogaty. Wystąpią gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej - Golec uOrkiestra oraz Wolna Grupa Bukowina, a także gwiazdy ze Słowacji - zespoły G_STRINX i NO NAME. Silne będą zwłaszcza akcenty słowackie. Występy zespołów rockowych i regionalnych z drugiej strony Tatr, stoiska twórców ludowych, czy też prezentacje produkcji ciasta „Skalicky trdelnik” złożą się na weekend słowacki w Zakopanem.
Jesteśmy sąsiadami i w ramach Unii Europejskiej, w której granice się niwelują, wszyscy powinniśmy ze sobą współpracować. Jeżeli tylko jest okazja do wzajemnych prezentacji, to na pewno jest to strzał w dziesiątkę. Z kolei w ramach Tatrzańskich Wici my  chcemy wyjechać na Słowację do Tatrzańskiej Łomnicy, Popradu czy Zuberca, aby tam promować nasz powiat - wyjaśniała Ewa Czamańska z Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury.
Oprócz wizyty Słowaków dla zakopiańczyków i gości przygotowano wiele innych atrakcji. Odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej, do którego zgłosiło się 10 zespołów z różnych stron Polski. Kolejne ciekawe wydarzenia to Międzynarodowy Plener Kowalstwa Artystycznego i Korowód Kowali na Krupówkach, Homernickie Śpasy, czyli spotkanie cieśli, stolarzy i budorzy, Prezentacja Pojazdów Zabytkowych, X Tatrzański Wyścig na Rowerach Górskich i Targi Twórców Ludowych. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Trzeźwości na Rusinowej Polanie TARPiK organizuje Spotkanie Uczestników XVIII Ogólnopolskiego Wiosennego Zlotu Rodzin Abstynenckich Tatry 2009, a także po raz pierwszy Święto Krokusa z prezentacja i degustację serów górskich.  
Patronat honorowy nad
IX Wielką Majówką Tatrzańską objął Starosta Tatrzański, Minister Sportu i Turystyki, Minister Rolnictwa,  Wojewoda Małopolski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego."

Szczegółowy program IX Wielkiej Majówki Tatrzańskiej: majowka2009_program.pdf
 

 

 


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I