I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Bezpłatne badania mammograficzne!

(18.06.2009) Urząd Miasta Zakopane informuje, że w związku z prowadzoną akcją NFZ bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wykrywania raka piersi, Komisja Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Zakopane podjęła decyzję o przystąpieniu do realizacji ogólnopolskiego programu profilaktyki nowotworowej.
W związku z powyższym wszystkie Panie w wieku 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.
Profilaktyka wczesnego wykrywania raka piersi obejmuje badania mammograficzne, które wykonywane są bezpłatnie i bez skierowania. Adresowane są do kobiet z grupy ryzyka obejmującej wiek 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały badania.

Rejestracja odbywa się codziennie w godzinach od 7.00 do 16.00. w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska „ESKULAP”
ul. JAGIELLOŃSKA 2
34-500 Zakopane
tel. 018 20 631 77

UWAGA!
Ze względów organizacyjnych programu - Bezpłatne Badanie Mammograficzne termin 22-24 czerwiec 2009r.
Rejestracja osobista lub telefoniczna pod numerem telefonu 0 18 20 631 77 oraz możliwość zasięgnięcia dodatkowych informacji na temat programu.
POSTÓJ MAMMOBUSU – BOISKO GIMNAZJUM NR 1 (DAWNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 , ul. Nowotarska 42)

Badania wykonywane są w mammobusie w ramach umowy z NFZ. Wykonywane są również badania odpłatnie dla Pań poza przedziałem wiekowym 50-69lat.


W imieniu Rady Miasta, jak i swoim, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą, aby podejść do tego zagadnienia bardzo poważnie, gdyż strach przed ewentualną diagnozą-brak świadomości nowotworowych zmian w organizmie kobiety, to najczęstsze przyczyny wysokiego wskaźnika umieralności w Polsce z powodu raka piersi. A szansą na uniknięcie choroby nowotworowej są właśnie proponowane przez nas bezpłatne, bez skierowania i bez rejonizacji - badania mammograficzne. Proszę pamiętać, że specjaliści z dziedziny medycyny podkreślają, że im wcześniejsza profilaktyka, tym skuteczniejsze są efekty działania. Wykrycie nowotworu we wczesnym stadium w znaczny sposób wpływa na wynik leczenia i rokowanie.
W skali całego świata rak piersi jest najczęstszym kobiecym nowotworem oraz główną przyczyną zgonów pacjentek onkologicznych. Od ponad 80 lat medycyna próbuje ograniczyć rozwój tej choroby. Postępy są spore i dają pacjentkom nadzieję nie tylko na dłuższe życie, ale także na wyleczenie. Dlatego też szczególnie zachęcam Państwa, aby chronić własne żony, mamy, siostry przed tą nieuchronną statystyką, poprzez zapisanie ich na bezpłatne badanie mammograficzne.
Kobiety często nie myślą o swoim zdrowiu, podporządkowując swoje życie rodzinie, dzieciom. Jeśli jednak nie będą myślały o sobie, ucierpieć mogą nie tylko one same, ale także rodzina. Dlatego nasz samorząd, aktywnie działające na rzecz profilaktyki zdrowotnej, postanowił wspomóc swoich mieszkańców.

Gorąco zachęcamy Państwa do skorzystania z tej oferty! - apeluje Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher.

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I