I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Refleksje po Memoriale Bronisława Czecha
i Heleny Marusarzówny

(25.02.2009) Jacek Kapłan Czech - siostrzeniec Bronisława Czecha: "Pierwszy Memoriał odbył się w 1946 roku. 19 lutego 2009 roku na stoku Harenda odbył się Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny. Rozegrano slalom specjalny. Startowały 64 kobiety i 15 mężczyzn. Ciekawostką jest to, że wśród kobiet startowało 8 zawodniczek z pierwszej trzydziestki Pucharu Świata. Nareszcie po wielu latach obsada wśród kobiet była znacząca. Nasze dziewczyny zajęły dobre miejsca Karasińska była 4, Kluś 6. Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Mateusz Habrat - zakopiańczyk z rodziny Bachledów .
Należy pochwalić organizatorów za przygotowanie stoku Harenda i oprawę zawodów. Harenda jest to stok trudny przypominający nasz Nosal. Prezes stoku Harenda Jan Strączek z rodziną dwoił się i troił aby wszystko wypadło jak najlepiej. TZN z v-ce prezesem Andrzejem Karpielem spisał się znakomicie. Wojtek Gajewski jako kierownik zawodów pilnował każdego metra trasy razem z pracownikami TZN, aby wszystko było perfekcyjne. Zawody swoją obecnością zaszczycił v-ce minister spraw zagranicznych Andrzej Kremer. Nasz świetny komentator sportowy Czesław Fluder na zmianę z Rafałem Gucia komentowali zawody, dodając coś ciekawego o zawodnikach.
Rodziny naszych zawodników licznie przybyły na metę m.in.. Rebesiowie, Habratowie, Klusie, Nikliński, Szczerba. Już od wczesnych godzin rannych Prezes AZS Krzysztof Całka doglądał stoku. Marek Malczewski były Prezes TZN obserwował zawody z mety, czy wszystko jest w porządku. Pogoda dopisała, śniegu było dużo, jak dawniej w lutym. Prasę reprezentował Zdzisław Chmiel, który robił ciekawe zdjęcia. Na mecie znajdował się duży ekran świetlny, na którym prezentowano informację o zawodnikach i Memoriale. Organizatorzy zadbali o ciepły posiłek w Karczmie Harenda. Podsumowując Memoriał był udany i oby do przyszłego roku."

Foto-relacja (zdjęcia Jacek Kapłan Czech):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I