I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem

(12.12.2007) Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem zaprasza w piątek 14 grudnia o godzinie 17.00 na podwójny wernisaż "Kazimierz Twardowski - 30 lat pracy twórczej" (sala A) - "Zakopane prof. Zina" (sala B).

Kazimierz Twardowski jest malarzem, który z natury i wyboru poświęcił swoją  twórczość niekończącej się opowieści o pięknie świata. Kontynuuje najlepsze  osiągnięcia polskiego malarstwa akwarelowego, będąc jednym ze współczesnych  mistrzów tej techniki. Jest typem artysty poszukującego nowych, malowniczych  miejsc do swoich inspiracji twórczych. (ze wstępu do katalogu)

Na wystawie zobaczymy blisko 100 prac - akwarel i rysunków - z całego okresu  twórczości artysty. Są to przede wszystkim pejzaże, swoisty zapis podróży  artysty po Polsce i świecie.

Urodzony w 1952 r. w Olszance koło Nowego Sącza. Liceum Sztuk Plastycznych w  Tarnowie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu. Dyplom z malarstwa w 1977 r. Od 1975 r. obrazy prezentowane na  wielu wystawach indywidualnych w Polsce i udział w licznych wystawach  zbiorowych w kraju i za granicą. Obrazy w zbiorach muzealnych w Polsce i  kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Austrii,  Holandii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Norwegii i Francji.

Znany i ceniony zarówno za wiedzę i erudycję, jak i mistrzowskie opanowanie  rysunku - prof. Wiktor Zin. Zmarły w tym roku, przed kilkoma miesiącami nie  doczekał swojego zakopiańskiego wernisażu. A z Zakopanem związany był od  lat, szczególnie z Podhalańskim Towarzystwem Opieki nad Zabytkami i Fundacją  "Skansen", w której pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Naukowej.

Na wystawie zobaczymy przede wszystkim jego prace związane z Zakopanem jego  architekturą i - co znamy mniej - tatrzańskie pejzaże autora słynnego  telewizyjnego cyklu "Piórkiem i węglem".

Podczas wernisażu oraz w czasie trwania ekspozycji będzie można zakupić  reprodukcje tych prac.

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I