I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Zmiany w COS Zakopane...

(11.06.2008) Anna Karpiel: "W środę wczesnym rankiem miała miejsce krótka wizyta Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewieckiego w Zakopanem. Minister przybył pod Tatry, aby wręczyć nominację dyrektorowi Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem Franciszkowi Bachledzie Księdzularzowi. W COS-ie odbyła się z tej okazji konferencja prasowa z udziałem Posła Ireneusza Rasia – wiceprzewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki Sejmu RP oraz Andrzeja Guta-Mostowego – członka tej Komisji. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele lokalnych władz oraz delegacja załogi COS-u.
Nie ma lepszego COS-u pod względem położenia, ale też nie ma bardziej zaniedbanego, niż w Zakopanem – ocenił minister Drzewiecki, zapowiadając jednocześnie, że za 24 miesiące zakopiański ośrodek będzie wyglądać zupełnie inaczej. Chcemy przywrócić znaczenie tego COS-u. Ma być on dumą i chlubą Zakopanego – deklarował.
Powodem wizyty ministra w Małopolsce jest realizacja programu „Orlik 2012”, zakładającego budowę boiska w każdej gminie. Minister przekonywał, że takie boisko powinno powstać także w Zakopanem, a ministerstwo może sfinansować jego budowę aż w 75%. Jak wyjaśniał burmistrz Janusz Majcher, do tej pory nie udało się skorzystać z funduszy ministerstwa ze względu na nieuregulowane stosunki własnościowe. W Zakopanem powstaną jednak już wkrótce dwa boiska – przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz na osiedlu przy ul. Kościelnej.
Na zakończenie wizyty minister zwiedził rozpoczętą właśnie budowę sztucznie mrożonego toru do jazdy szybkiej na lodzie oraz najwyżej w Polsce położone boisko piłkarskie, które ma zostać zmodernizowane w ramach programu inwestycyjnego COS-u."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I