I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Miss Polonia w stroju zakopiańskiej projektantki...

(17.07.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "Miss Polonia Angelika Jakubowska na wyborach Miss Universe 2009, które odbędą się 23 sierpnia w Nassau na Wyspach Bahama, wystąpi w stroju narodowym zaprojektowanym przez zakopiańską projektantkę Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
Zostałam poproszona przez Krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru, do której z kolei zwróciło się Biuro Miss Polonia, żeby zaprojektować suknię dla Angeliki Jakubowskiej. W sukni mojego autorstwa miss wystąpi w konkurencji strojów narodowych. Nie jest to jednak strój stricte regionalny, tylko taka wizytówka Polski z inspiracją folkową. Wysłałam cztery projekty i jeden z nich został wybrany - wyjaśnia Elżbieta Krzemińska-Owczarz. Wybory to pokaz, a więc efekt musi być trochę teatralny. Projekt i suknię robię bardzo świadomie, w przemyślany sposób. Biorę wszystkie rzeczy pod uwagę. Strój narodowy musi być czytelny i prosty w interpretacji. To dziewczyna jest ważniejsza od sukienki, a całość musi być harmonijna. Staram się, by efekt był jak najlepszy - opowiada zakopiańska projektantka.
Obecnie trwa realizacja projektu. Miała już miejsce pierwsza przymiarka. Miss przyjechała do Salonu pani Marzeny Krill w Nowym Targu, gdzie projektantka zleciła wykonanie.
Elżbieta Krzemińska-Owczarz ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Lubi folkowe inspiracje, które widoczne są w jej dwóch kolekcjach
„Zwabiło mnie echo z Tatr” (inspirowana strojem góralskim) oraz „Ze Sosrębu …w Świat” (inspirowanej książką Wł. Matlakowskiego „Zdobienie i sprzęt Ludu Polskiego na Podhalu„)."

Fot. Archiwum E. Krzemińskiej-Owczarz
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I