I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
„Tak się złożyło, że jestem i patrzę”

(15.07.2009) Piotr Kyc: "Kolejnym wydarzeniem artystycznym w zakopiańskiej Galerii „KANCELARII” prowadzonej przez Kancelarie Adwokackie Małgorzaty Górbiel i Andrzeja Wróbla była wystawa rysunków Moniki Stanisławskiej – Pitoń.Autorka interesujących portretów urodziła się w Łodzi, gdzie ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru o specjalizacji Tkanina Drukowana. Studiowała również Rysunek i Malarstwo u prof. Jerzego Kadukisa i prof. Andrzeja Sadowskiego. W ostatnich latach ( 2007-2009) były to pracownie Prof. Marka Czajkowskiego i Prof. Tadeusza Śliwińskiego.
Od 10 lat mieszka i tworzy w Kościelisku zajmując się projektowaniem tkanin, malarstwem i rysunkiem. Nie jest to pierwsza wystawa rysunków pani Moniki. Artystka brała udział wystawie rysunków studenckich na Politechnice Łódzkiej(1994), swoje prace prezentowała również na wystawie konkursowej „Projekt” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi (1995), wystawie malarstwa , rysunku i grafiki (ASP Łódź 1995-1998), wystawie artystek młodego pokolenia „O – twórz się”,( Mała Galeria , Żary 2008), wystawie podyplomowej tkanin i obrazów „Flower Power”(Galeria im.K.Kobro, Łódź, 2009)

Na naszym terenie pani Monika zadebiutowała w Domu Ludowym w Kościelisku wystawą rysunków „Niezła sztuka” (2006).

Na lipcowe popołudnie Monika Stanisławska – Pitoń przygotowała cykl pastelowych portretów przedstawiających mieszkańców Kościeliska. Wystawa pod tytułem „Tak się złożyło, że jestem i patrzę”, to efekt zauroczenia artystki kulturą regionalną a przede wszystkim ludźmi. Pani Monika z dużą swobodą rysuje portrety otaczających ją osób koncentrując się na elemencie piękna jaki można dostrzec w ludzkiej twarzy".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I