I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
90 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W ZAKOPANEM

(12.11.2008) Anna Karpiel-Semberecka: "11 listopada wieczorem na Starym Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem rozpoczęły się obchody 90-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego na murze cmentarza odsłonięto tablicę upamiętniającą patrona szkoły -  prof. Oswalda Balzera, wielkiego patriotę i obrońcę Morskiego Oka. W tym miejscu rozsypano też ziemię przywiezioną z Cmentarza Łyczakowskiego, gdzie pochowany jest Oswald Balzer.
Pamiątkową tablicę odsłoniła prezes stowarzyszenia Małgorzata Gładoch wraz z burmistrzem Zakopanego Januszem Majchrem, a jej poświęcenia dokonał ks. dziekan Stanisław Olszówka.
W kościele Najświętszej Rodziny uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny koncelebrował biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Jan Zając, który uczestniczył również w uroczystościach na Nowym Cmentarzu. Tam
w Kwaterze Legionowej władze miasta oraz przedstawiciele różnych stowarzyszeń i instytucji złożyli wiązanki kwiatów. Modlono się także za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. "

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I