I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
www.zakopane.eu
dla niewidomych i niedowidzących

(16.03.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "Urząd Miasta Zakopane dostosował swoją stronę internetową do potrzeb osób mających problemy ze wzrokiem. Dotychczas korzystanie z zamieszczanych tam informacji i komunikatów było dla tych osób niemożliwe lub wiązało się z koniecznością poproszenia kogoś o pomoc w ich odczytaniu. Teraz strona internetowa Urzędu Miasta Zakopane „przemówiła”. Na stronie www.zakopane.eu można pobrać specjalną przeglądarkę i korzystać ze strony w wersji audio.
W Wielkiej Brytanii i USA „mówiące” strony internetowe publicznych urzędów funkcjonują już od wielu lat i są wymagane przez stosowne ustawy, w Polsce to wciąż nowość. Tym większa dla nas satysfakcja, że znaleźliśmy się w gronie miast i instytucji, które umożliwiają dostęp do swoich stron internetowych osobom niewidomym i niedowidzącym. Przeciwdziałamy w ten sposób ich wykluczeniu cyfrowemu w codziennym kontakcie z Internetem, który staje się coraz powszechniejszym sposobem komunikowania się społeczeństwa - czytamy na stronie zakopiańskiego urzędu.
Strona została także zgłoszona do I edycji ogólnopolskiego konkursu "Strona Internetowa bez barier" i została pozytywnie oceniona w pierwszym jego etapie. Konkurs  organizowany jest w ramach projektu "Widzialni" pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Polskiego Związku Niewidomych i Amnesty International. Więcej informacji na stronie http://www.widzialni.eu/."


 

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I