I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
The North Face Polish Freeskiing Open 2009

(02.02.2009) W dniach 30 - 31 stycznia, na Gubałówce w Zakopanem odbyła się impreza The North Face Polish Freeskiing Open 2009, czyli oficjalne Mistrzostwa Polski PZN we Freeskiingu. W zawodach świetnie radzili sobie zakopiańczycy. Szczepan Karpiel z Zakopanego w finale wywalczył czwarte miejsce, a także tytuł Mistrza Polski. Pozostałe miejsca na podium MP zajęli: Jan Krzysztof i Stanisław Karpiel. Nagrody specjalne za tricki otrzymali również zawodnicy  z Zakopanego: Wojciech Bulas oraz Tomasz Paździor.

Jako najstarsze cyklicznie rozgrywane zawody freeskiingowe w Europie i Mistrzostwa Polski we Freeskiingu TNF PFO 2009 było największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu w kraju i w tej części Europy.
Po pięciu latach organizowania imprezy w Zieleńcu, organizatorzy zdecydowali się przenieść ją do Zakopanego - zimowej stolicy Polski.
PFO odbyło się po raz pierwszy 21 lutego 2004 roku. Od tego czasu każdy, kto uprawia tę dyscyplinę sportu w Polsce, stara się dotrzeć na imprezę by spróbować swoich umiejętności w eliminacjach, pojeździć w najlepiej przygotowanym snowparku w sezonie czy po prostu obejrzeć tricki w czasie finałów Big Air.
Kolejne edycje i coraz wyższa pula nagród (w 2008 roku 30 000 zł) przyciągają coraz większą liczbę zawodników z zagranicy (min. Wielka Brytania, Szwecja, Szwajcaria, Czechy i Słowacja). Stale rosnący poziom wykonywanych tricków oraz największe przeszkody jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody Polish Freeskiing Open to z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych i oczekiwanych imprez zimowych w Polsce.

 

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I