I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Kontrowersje wokół Organów Hasiora - ciąg dalszy

(14.09.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W związku  z narastającym protestem przeciwko planom renowacji pomnika Władysława Hasiora na przełęczy Snozka sprawę skomentował podczas ostatniej konferencji prasowej burmistrz Zakopanego.
Gospodarzem, właścicielem terenu i decydentem jest wójt Czorsztyna. Burmistrz Zakopanego nie ma z tym nic wspólnego. Ja występowałem na radzie w tej sprawie, ponieważ Hasior jest zakopiańczykiem. Zależy nam więc na tym, aby jego dzieła były w należyty sposób szanowane i doceniane. Wójt Czorsztyna prosił o dofinansowanie remontu z zaznaczeniem, że usunie tablicę z dotychczasową dedykacją pomnika. Rada Miasta Zakopane podjęła uchwałę o przekazaniu 7 tys. zł na ten cel. Nie rozumiem nagonki wokół tego tematu, skoro napis na organach ma być zmieniony - mówił Janusz Majcher. Burmistrz deklarował ponadto, że w sytuacji, gdyby nie było miejsca dla pomnika w Czorsztynie, znajdzie się ono w Zakopanem, chociażby obok galerii Hasiora.
Przypomnijmy, że skarga
na uchwałę Rady Miasta została skierowana do Wojewody Małopolskiego przez Klub im. Wł. Zamoyskiego oraz kilka innych stowarzyszeń z terenu Podhala. Wojewoda z kolei skierował ją do Regionalnej Izby Obrachunkowej, aby wyjaśnić, czy gmina może partycypować w kosztach renowacji pomnika, który nie znajduje się na jej terenie."

Więcej na ten temat: http://www.watra.pl/rozne/zakopane2/organy_hasiora.html
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I