I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Tatrzańska Pastorałka z życzeniami i opłatkiem

(31.12.2007) Anna Karpiel: "Na zakończenie starego roku Starosta Tatrzański oraz Burmistrz Miasta Zakopane zaprosili przebywających pod Tatrami gości do hotelu Mercure Kasprowy na spotkanie opłatkowe oraz wspólne kolędowanie. Koncert zatytułowany „Tatrzańska Pastorałka” składał się z dwóch części. W pierwszej wystąpił Tatrzański Chór „Szumny” pod dyrekcją Mirosławy Lubowicz, potem na scenie świąteczny klimat swoim śpiewem i muzyką stworzyła Hania Chowaniec-Rybka wraz z góralską kapelą w składzie: Andrzej Polak, Andrzej Jarząbek, Paweł Trebunia Tutka, Grzegorz Kolbrecki. Towarzyszył im znany gawędziarz Józef Pitoń, który swoimi świątecznymi opowieściami wprawił publiczność w doskonały nastrój.
Gospodarze wieczoru złożyli wszystkim przybyłym świąteczne i noworoczne życzenia, podzielili się opłatkiem oraz zaprosili na góralski poczęstunek.
Burmistrz Janusz Majcher życzył gościom częstych powrotów do Zakopanego, podkreślając walory przyrodnicze, kulturowe i sportowe tego wyjątkowego miejsca w Polsce. Natomiast Starosta Andrzej Gąsienica Makowski życzył przede wszystkim pogody ducha, dzięki której pokonać można wszystkie problemy.
Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań i snucia planów na przyszłość. Burmistrz za najważniejsze wydarzenia 2007 r. uznał obchody roku Szymanowskiego oraz 100-lecia narciarstwa w Zakopanem. Był to wyjątkowy rok pod względem turystycznym, do Zakopanego przyjechała rekordowa ilość gości, otwarty został Aquapark oraz nowa kolejka na Kasprowy Wierch. Był to bardzo dobry rok dla Zakopanego i dla mnie osobiście również. Rok spokojny, w którym udało się wyciszyć wiele konfliktów. W przyszłym roku mamy również znaczące uroczystości: 75-lecie Zakopanego, 95-lecie niepodległości, rok Karłowicza, XL Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Będzie to również rok wielkich imprez sportowych. Już w styczniu odbędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich, a po wielu latach wraca do nas Tour de Polgne. Czekają nas takie wyzwania, jak rozwiązanie problemów komunikacyjnych oraz rozwój geotermii i zadbanie o czyste powietrze w mieście - podsumował Janusz Majcher.
Starostwo powiatowe w 2007 zajmowało się bazą szkolną, czyli budową sali gimnastycznej w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych oraz drobnymi remontami w pozostałych szkołach, a także problemem osuwisk, zwłaszcza na drodze Oswlada Balzera. W mijającym roku zaczęła również funkcjonować Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury promująca cały powiat.
Na rok 2008 przygotowujemy wnioski do funduszy unijnych, z większych przedsięwzięć planujemy w okolicy starostwa stworzyć park zdrojowy im. dra Andrzeja Chramca. Będzie to powrót do tego, co było w Zakopanem na przełomie XIX i XX w. Chcemy, aby powstało miejsce, gdzie można odpocząć, pospacerować, czy też posłuchać muzyki. Kolejny projekt to szlak turystyczno-sportowy „Góral – ski”. Na szlaku znajdą się wszystkie stoki narciarskie i wejścia w Tatry od Witowa po Białkę Tatrzańską i ten szlak będziemy promować w 2008 roku – opowiadał Starosta Andrzej Gąsienica Makowski".

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I